Із 1 листопада всі охочі можуть поміняти паспорт-книжечку на ID-картку в будь-який час

87224

Запровадження паспорта у формі картки в Україні розпочалося в січні 2016 року, і до цього часу нові паспорти видають лише в разі обміну паспорта – замість втраченого або викраденого, а також особам, які досягли 14-річного віку та оформлюють паспорт уперше. Головною метою запровадження нового документа є безпека суспільства, захист від підроблення та крадіжки особистості (Identity theft).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардепи пропонують полегшити життя водіям: права і техпаспорт лишати вдома

Перший паспорт громадянина України видається безкоштовно, за заміну та відновлення документа необхідно сплатити адміністративний збір, розмір якого становить 279 грн.

Учора, 4 жовтня 2018 року, на засіданні Кабінету Міністрів України було внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України».

Відтак, із 1 листопада 2018 року громадяни України матимуть можливість здійснити обмін паспорта у формі книжечки на паспорт у формі картки за бажанням у будь-який час.

Міграційна служба наголошує, що обов’язкова заміна документів законодавством не передбачена, відповідно до закону, всі раніше видані документи будуть чинними до завершення строку їхньої дії.

Джерело: ДМСУ

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register