Кір атакує Ніжинщину: що треба знати про хворобу і як захиститися

43-8-700x400[1]

За інформацією головного лікаря центральної міської лікарні ім. М.Галицького станом на 7 травня у Ніжині проліковано 18 хворих на кір, з них 13 дорослих та 5 дітей. Четверо пролікованих хворих – іногородні.

Станом на 10 травня 2018 року в інфекційному відділення міської лікарні знаходиться 12 хворих на кір, з яких 8 – діти та 4 – дорослі.

Про це повідомляє Ніжинська міська рада.

Довідково. Кір — це вірусне інфекційне захворювання, яке передається по­віт­ря­но-кра­пель­ним шляхом. Ві­рус по­па­дає в ор­га­нізм че­рез сли­зо­ві обо­лон­ки вер­хніх ди­халь­них шля­хів від хво­рої ко­ром лю­ди­ни, яка по­ши­рює його при ди­хан­ні, роз­мо­ві, чхан­ні і каш­лі. Ві­рус ко­ру ду­же ле­ту­чий – з по­то­ком по­віт­ря він мо­же по­па­да­ти в су­сід­ні при­мі­щен­ня й на­віть на ін­ші по­вер­хи бу­дин­ку че­рез вік­на, вен­ти­ля­цію, зам­ко­ві щі­ли­ни, то­му за­ра­зи­ти­ся мож­на, прос­то пе­ре­бу­ва­ючи в од­но­му бу­дин­ку із хво­рим.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За минулу добу на кір захворіло 11 жителів області

Переважно на кір хворіють саме діти, які не мають щеплень. Однак дорослі та підлітки, яких не вакцинували в дитинстві, також можуть захворіти.

Початок захворювання виглядає як респіраторна вірусна інфекція:

  • підвищення температури до 39,0С;
  • збільшення лімфовузлів;
  • нежить, чхання, сильний кашель (подібні симптоми утримуються протягом тижня і ніби поступово стихають).

Температура знижується іноді до нормальної. Наступного дня температура підвищується до максимальних цифр, різко погіршується самопочуття, з новою силою наростають катаральні явища: сльозотеча, нежить, кашель. Одночасно або через невеликий проміжок часу з’являється висипка. Перші елементи висипу локалізуються на слизовій порожнини рота,  обличчі,  шиї, за вухами. Висип поширюється по всьому тілу від голови до ніг протягом 4-х днів. Згасання висипу йде у зворотньому напрямку.

Слід мати на увазі, що кір може давати важкі ускладнення:

  • коревий ларингіт, трахеїт, бронхіт та кореву пневмонію, яка може з’явитися на будь-якому етапі захворювання;
  • з боку трав­ної сис­те­ми —дис­пепсії;
  • за­па­лен­ням ву­ха— оти­т;
  • най­важ­чі ус­клад­нення ко­ру — ме­нін­гіт і ен­це­фа­літ.

Основним та надійним засобом попередження захворювання на кір є профілактичні щеплення, які проводяться в Україні відповідно до календаря профілактичних щеплень. Щеплення від кору проводять дітям у віці 12 міс. та ревакцинацію – перед школою у 6 років. Профілактика кору в період загострення епідемічної ситуації – це мінімальний контакт і проведення вакцинації. Вакцинацію проводять живою вакциною, яка включає в себе ще і вірус краснухи та епідпаротиту. Вакцинація – єдиний ефективний та достатньо надійний спосіб попередити захворювання на кір та пов’язаних із ним ускладнень.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register