Лікар-вбивця з чернігівського пологового будинку не хоче за грати (Фото)

  • Лікар-вбивця з чернігівського пологового будинку не хоче за грати (Фото)
  • Лікар-вбивця з чернігівського пологового будинку не хоче за грати (Фото)

Скандально відомій завідувачці пологового відділення чернігівського пологового будинку Катерині Савості за халатність, що призвела до смерті новонародженої дитини, Деснянський райсуд дав 2 роки в’язниці, щоправда, з випробувальним терміном.

Її також позбавили права займатися лікарською діяльністю – теж на 2 роки.

У листопаді 2014 році горе-медик приймала пологи в чернігівки Яни Куліди-Байдакової. Тоді сталася трагедія. Через непрофесійні дії завідувача відділення дитина задихнулася і померла, бо лікар, вколовши розчин окситоцину, залишила породіллю на тривалий час без нагляду, а повернулася до неї, коли було вже надто пізно.

У рішенні суду це звучить так: «смерть плода настала унаслідок інтранатальної асфіксії від гострого порушення плодо-плацентарного кровообігу, обумовленого тромбозом вени пуповини, який виник після випадіння та стискання петель пуповини».

Майже 2 роки родина Яни оббивала пороги міністерства, робила експертизи, спілкувалася зі світилами української медицини. Шановані професори були шоковані тим, що відбувається в наш час у чернігівському пологовому будинку.

Врешті-решт вину завідувача Катерини Савости вдалося довести в суді. Судово-медична експертиза дала категоричний висновок щодо непрофесійних дій. Це стало прецедентом, адже такі справи проти горе-медиків розвалюються ще на етапі експертиз, так і не потрапляючи до суду. Тож покарати винних лікарів вдається дуже рідко.

Однак пані Савоста не погоджується з рішенням феміди. На суді вона вину у вчиненні злочину повністю не визнала і подала апеляцію, сподіваючись уникнути покарання. З неофіційних джерел ЧЕline стало відомо, що керівництво пологового «працює» з суддями апеляційного суду задля позитивного результату.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register