Лісівники назвали причину масового всихання лісових насаджень в області

unnamed-768x1024

Останнім часом в лісових масивах все частіше спостерігаються випадки масового всихання лісових насаджень та зараження деревостанів шкідливими комахами та хворобами лісу.

Причина всихання та погіршення санітарного стану хвойних насаджень – різке підвищення середніх температур, зниження рівня ґрунтових вод, що згубно впливає на хвойні насадження, які мають поверхневу кореневу систему та не переносять високих температур. Ці ж фактори спричиняють всихання навіть дуба, граба та ясеня пристигаючого та стиглого віку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У лісах Чернігівщини завершився «сезон тиші»

Саме заходи з поліпшення санітарного стану лісів, до яких входять вибіркові санітарні рубки та суцільні санітарні рубки, є частиною комплексу профілактичних заходів, які проводяться з метою збереження стійкості насаджень, запобігання розвитку патологічних процесів у лісі, зменшення шкоди, що завдається шкідниками, хворобами, стихійними природними явищами та техногенними впливами.

Тому лісівники ДП «Прилуцький лісгосп» спільно з спеціалістами Чернігівського ОУЛМГ, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА та ДСЛП «Київлісозахист» провели санітарно-лісопатологічне обстеження насаджень і виявили нові осередки шкідників та хвороб лісу.

Всі необхідні документи направили до Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА для отримання дозволу на проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів та погодження лімітів на вирубку сухостійної та зараженої деревини на ІІІ квартал 2020 року. Це необхідний захід, який допоможе оперативно прибрати сухостійні та заражені дерева до масового розмноження шкідників.

Всі зруби, які утворяться після проведення суцільних санітарних рубок, будуть заліснені у 2021 році. Посадка лісових культур здійснюватиметься згідно діючих схем змішування, способів обробітку ґрунту та інших технологічних особливостей у відповідності до лісорослинних умов даних ділянок.

За інформацією ДП «Прилуцьке лісове господарство»

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register