Суспільство

Льотний екіпаж з Чернігова здійснив пуски керованих авіаційних ракет (Фото)

Уперше за останні 23 роки в Україні льотний екіпаж здійснив ураження наземних цілей авіаційними керованими ракетами Х-29Л та Х-29Т на авіаційному полігоні «Повурськ», що на Волині.

За роки збройного конфлікту з російськими найманцями на сході України гостро постали питання підвищення ефективності засобів ураження високозахищених об’єктів противника. Виникла потреба модернізації авіаційної керованої ракети Х-29 класу «повітря-поверхня». Для визначення шляхів подальшої модернізації цього озброєння випробувальна бригада Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки провела низку випробувань.

Випробувальна бригада ДНДІ ВС ОВТ провела контрольні льотні випробування авіаційного ракетного озброєння з виробленням відповідних рекомендацій. Випробувальну бригаду очолював інженер-випробувач підполковник Леонід Кірдей. Польоти виконувалися льотним екіпажом ДНДІ ВС ОВТ у складі льотчика-випробувача полковника Сергія Чижа і штурмана-випробувача підполковника Віталія Шуляка. Екіпаж працював на фронтовому бомбардувальнику Су-24М зі складу 7-ї бригади тактичної авіації, що базується в Старокостянтинові Хмельницької області.

Завдяки злагодженій роботі випробувальної бригади в стислі терміни проведено наземні роботи, а під час польотів із бойовим застосуванням підтверджено основні параметри авіаційних керованих ракет.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівські військові науковці проводять випробування нових українських розробок

Довідково. Авіаційна керована ракета Х-29 належить до класу ракет «повітря-поверхня» малого радіусу дії. Призначена для знищення військової техніки, оборонних споруд (опорні пункти, штаби, контрольно-спостережні пункти тощо), об’єктів інфраструктури (мости, бетонні злітно-посадкові смуги), а також кораблів і суден водотоннажністю до 10 тисяч тонн. Їх розробленням у 1970-х роках займалися НВО «Блискавка» і НВО «Вимпел». Ракета є модульною, що сприяє подальшій модернізації. Залежно від модифікації авіаційна керована ракета застосовується з різними системами самонаведення. У Х-29Л – напів активна лазерна головка самонаведення 24Н1, в Х-29Т – пасивна телевізійна «Тубус-2». Вага бойової частини 320 кг, дальність застосування Х-29Л і Х-29Т від 2 до 12 км.

 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button