Метаморфози по-чернігівськи: як освітянин Білогура через два роки викрив «молочну мафію»

08c9983d495c85b81b4a919ce418deff

На ранковій нараді у Чернігівській міськраді сьогодні, 17 квітня, розповіли про неабияке «викриття» – виявляється в садочки Чернігова поставлялись не якісні молочні продукти.

«Були проведені лабораторні дослідження в Києві. Сир кисломолочний 100% складається із нетваринних жирів. Вчора ж було заборонено і вилучено з дитячих садочків всю продукцію. Договір на постачання молочної продукції з ПАТ «Базис» вже розірвано. Виробник молока компанія «Вівальді». Оголошено про новий тендер», – так підсумовуючи начальник управління освіти ЧМР Василь Білогура розказав про якість молочних продуктів в дитячих садочках Чернігова.

30740637_454190258348743_6141488480896679936_n

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки заробляє Білогура, або Чому для вчителів Чернігова немає грошей. ОНОВЛЕНО

Здавалося б пророблена чудова справа – припинено постачання неякісної продукції. Але є дуже важливе «але». Виходить, що більш ніж два роки відколи управління освіти очолює Василь Білогура діти віком від року і до семи отримували в свій раціон продукцію, яка чинила шкоду їх здоров’ю.

Два роки керівник управління Василь Білогура, одним із пріоритетних завдань якого – збереження здоров’я дитини в освітніх закладах, не міг додуматись до того, щоб перевірити продукти харчування, що вживають найменші мешканці міста.

Василь Білогура отримує відзнаки і премії за «прорив» в освіті – енергоефективність, комп’ютеризацію тощо, тобто, програми, що давно затверджені на рівні міністерств, а у всьому світі впроваджені десятки років тому. Ці самі ж досягнення можна охарактеризувати просто – «взяв гроші з бюджеті і купив»… купив послугу з утеплення школи, встановлення вікон чи комп’ютерів. В бюджеті з’явилось більше грошей внаслідок децентралізації, і міська рада їх виділила управлінню освіти – ось і все досягнення.

А ось додуматись перевірити якість продуктів харчування для дітей «новатор» Білогура зміг тільки через два роки своєї роботи. А гроші для цього потрібні були мізерні, достатньо всього лиш єдине – перейматися про здоров’я дітей і менеджерські здібності.

А почалося «викриття» десь півроку назад. Саме тоді міський голова Владислав Атрошенко на нараді дав вказівку перевірити молочні продукти на якість. І ось нарешті – сьогодні викриття. А до цього спокійно підписували договори з ПАТ «Базис» і зовсім не турбував невідомий виробник молока «Вівальді Д».

3

4

Мер також виявляв емоційну стурбованість ситуацією, навіть говорив на фоні цього що варто впроваджувати смертну кару.

Але є важливий момент – що спонукало Владислава Атрошенка підняти це питання?

«Тут немає жодного лобізму нічого. Я спілкувався з депутатом обласної ради (такий депутат один це – Арсен Дідур – авт.), який є власником відповідного підприємства. Який мені повідомив «А ти знаєш шановний мер, що за тими цінами які ви постачаєте не можуть бути виготовлені з коров’ячого молока». Мене повинно було це зацікавити як міського голову? Мене це зацікавило. Я зробив доручення. Зробили аналізи. Ці аналізи підтвердились», – говорить градоначальник.

1

Очевидно, що таку перевірку потрібно було зробити давно. Але здоров’я дітей в переліку пріоритетів міської влади стоїть далеко після фонтанів, відремонтованих клаптиків доріг та зупинок. Адже ці багатомільйонні обновки були зроблені першочергово, а от те що не потребує ніяких коштів, але значно важливіше було відкладено на потім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Білогура хоче запроторити журналістів до в’язниці

В щирість Владислава Атрошенка про піклування за здоров’я дітей важко повірити з трьох причин

По-перше – надзвичайно запізніла реакція на проблему.

По-друге – якщо підприємство «обласного депутата» ПРАТ «Куликівське молоко» замінить постачальника «Базис», все буде виглядати як елементарна боротьба за ринки збуту і бюджетні кошти.

По-третє – управління освіти закупає безліч продуктів, які не можна віднести до здорового харчування. Наприклад, куряче філе, про шкоду яких скаже кожен другий чернігівець. Але це знову ж таки не тривожить ні мера, ні головного освітянина Василя Білогуру. Очевидно, на цю проблематику ні один «обласний депутат» Владиславу Атрошенку ще не повідомив.

2

Отак і доводиться чернігівцям чекати «покращення» коли воно співпаде з чиїмись особистими інтересами. А зіпсоване дитяче здоров’я через невчасну реакцію на проблематику це не головне. Утім, це лише припущення, правду ми дізнаємося зовсім скоро.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register