Міська влада Сновська визначилась із долею школи № 2

DSC05440[1]

ЧЕline вже писав про ситуацію, що склалась довкола школи № 2 у Сновську, в якій здобувають середню освіту 275 учнів і яку, за чутками, хоче закрити міська влада. Збурені батьки й педагоги навіть зібралися на мітинг, аби відстояти рідний навчальний заклад.

Щоправда, голова Сновської ОТГ Олександр Медведьов запевнив ЧЕline, що про закриття школи наразі не йдеться і що він зустрінеться з батьками, аби зняти соціальне напруження.

ЧЕline вирішив дізнатися, чим завершився мітинг і до якого спільного знаменника прийшли очільник ОТГ, батьки й освітяни. Ситуацію прокоментував заступник голови Сновської РДА Володимир Карпенко, бо Олександр Медведьов на той час був у відрядженні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Школу № 10 у Чернігові закрили незаконно – висновок експертизи

Тож пан Володимир розповів, що керівник ОТГ публічно запевнив батьків і педагогів, що закривати Сновську ЗОШ № 2 ніхто не збирається. Однак імовірність, що вона стане восьмирічною, існує.

«Це буде пов’язано з недостатньою кількістю учнів, які збираються продовжувати навчання в 10 класі. Адже після державної підсумкової атестації дев’ятикласники зможуть вступати до ПТУ або йти до 10 класу. Тож саме тоді й буде зрозуміло, якою буде школа», – сказав заступник голови РДА.

Утім, за його словами, навіть якщо в школі не наберуть старші класи, скорочення вчителям не загрожує.

«Через відсутність класів у вчителів, можливо, зменшиться навантаження, тобто кількість годин, які вони викладатимуть. Це пов’язано тільки із демографічною ситуацією, коли не вистачає дітей», – пояснив пан Карпенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Весняна крапель затоплює менську школу

Також ЧЕline вдалося з’ясувати, що чутки про закриття школи № 2 небезпідставні і їм вже близько 10 років.

«Ситуація пов’язана з недостатнім фінансуванням на утримання галузі освіти в районі. І особливо зараз, коли суттєва частина видатків лягла на плечі місцевого бюджету.

Окрім шкіл, ідеться про дошкільні заклади і позашкільні, пальне для автобусів, які підвозять учнів, й інші витрати. Водночас кількість учнів зменшується, а фінансування на освіту виділяється з розрахунку на одного школяра. Тому обсяги фінансування галузі зменшуються, а кількість шкіл і витрати залишаються без змін. Це оплата праці вчителів, утримання освітніх закладів, опалення й інші статті видатків.

Тому в міській раді на рівні роздумів час від часу з’являються ідеї про оптимізацію шкільної мережі. Звісно, це можливо лише за умови, якщо всі учні зможуть благополучно розміститися в інших школах. До того ж, у Сновську ще працюють гімназія і школа № 1. На три навчальні заклади у нас нині 1089 школярів. Хоча потенціал шкіл значно більший.

Тому міська влада й шукає оптимальних варіантів між своїми фінансовими можливостями і потребами школярів та педагогів», – пояснив Володимир Карпенко.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register