Мистецтво VS релігія: кому дістанеться будівля Молодіжного театру

Чернігів,_молодіжний_театр

У Чернігові набирає обертів тема будівлі Молодіжного театру. Зокрема, з’явилася інформація, що у театралів хочуть відібрати будівлю. Ініціатором виступає єврейська громада, оскільки зазначену будівлю будувала єврейська громада, вона від початку була синагогою.

Аби з’ясувати ситуацію, так би мовити, з перших уст, журналісти ЧЕline звернулися по коментарі до двох сторін.

Олексій Биш, актор Молодіжного театру, наголошує: документів, що це культова будівля, нема. Вони були знищені під час Другої світової війни. Театр отримав це приміщення, яке на той час пустувало, у 1988 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Фанати Мельпомени»: чернігівці розповіли про свої театральні смаки

«Ми не збираємось нікуди йти, ми хочемо бути в нашому Молодіжному театрі. Нам дуже добре у своєму приміщенні. Там домашня атмосфера, Це такий домашній родиний театр, і якщо переселити нас до іншого приміщення, театр втратить свою унікальність. Це знищить його, що неприпустимо.

Єврейська громада не обділена, їм пропонували різні варіанти, але їм потрібна саме ця будівля.

Офіційних рішень від влади немає. Є чутки, що хочуть усе технічно вирішити за серпень і винести це питання на засідання на сесію обласної ради, що відбудеться в жовтні. Але ж можна створити і позачергову сесію, ось чому ми хвилюємось», – коментує ситуацію Олексій Биш.

Представник Чернігівського обласного об’єднання єврейських общин та організацій Семен Бельман у свою чергу зазначає, що питання принципове.

«Будівля молодіжного театру – це будівля, яку побудувала єврейська громада 140 років тому. Вона існувала як синагога і була забрана радянською владою. Забрані речі повертають. У Чернігові повернули кілька будівель. Ніяк лише не вирішується питання з поверненням синагоги. Ситуацію вирішуватиме влада», – говорить Семен Бельман.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register