На Чернігівщині створюють ботанічний заказник

1200px-Лісостепова_рослинність_на_схилі_долини_Гнилого_Тікича

На території Озерянської сільської ради Варвинського району планують створити об’єкт природно-заповідного фонду – ботанічний заказник місцевого значення «Цикля» площею 49,6 га.

Це питання розглянуть на черговому засіданні сесії Чернігівської обласної ради, що заплановане на 4 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Після президентських виборів відбудеться сесія Чернігівської облради

У пояснювальній записці до проекту рішення зазначено, що територія, пропонована до заповідання, розташована на прилеглій території села Озеряни Варвинського району. В центрі пропонованої території знаходиться глибокий і досить розлогий яр, на схилах якого збереглась типова лісова та лучна рослинність.

На окремих ділянках відзначається значна участь липи віком 60-80 років, берези та клену гостролистого. У трав’яному покриві переважають типові неморальні види рослин (зеленчук жовтий, копитняк європейський, осока волосиста), а також домінуючих, як анемона жовтецева, проліски сибірські. Із рідкісних і малопоширених видів – лілія лісова, первоцвіт весняний і конвалія звичайна. Найбільший науковий інтерес становлять популяції рідкісного, занесеного до Червоної книги України, центральноєвропейського виду сону чорніючого.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register