На Чернігівщині свого лікаря обрали більше 100 тисяч громадян

medichna-reforma-v-dii-skilki-rivnyan-vzhe-obralo-20180508_6208[1]

Про це повідомляють в Управлінні охорони здоров’я ОДА. Крім того, зареєстровано 507 лікарів і 34 медичні заклади, які надають первинну медичну допомогу.

Про це повідомляє прес-служба управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.

— Жителі Чернігівщини мають право обрати сімейного лікаря, який працює у будь-якому медичному закладі області. Єдина причина, за якої людині можуть відмовити у підписанні декларації із конкретним лікарем, — фахівець уже підписав необхідну кількість декларацій із пацієнтами. Утім, гарантована медична допомога на первинній ланці буде доступна всім без винятку пацієнтам, зокрема і тим, хто декларацію не підписав. Рекомендую громадянам не зволікати із термінами підписання декларацій, бо попередня робота в цьому напрямку вже завершена, і лікарі мають усе необхідне для співпраці з пацієнтами та обізнані із законодавчими регуляторними актами, — зазначає начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, до яких лікарень Чернігівщини прийшло по декларації найбільше пацієнтів

Нагадаємо: на первинній ланці нині починає діяти прообраз страхової медицини майбутнього, і кожен із пацієнтів має змогу отримати необхідну допомогу на первинній ланці. Держава виділяє 370 гривень на кожного пацієнта віком від 19 до 39 років та з урахуванням коефіцієнтів для дітей і людей старшого віку.

Для сімейного лікаря передбачене підписання декларацій із 1800 пацієнтами, терапевта — 2 000, педіатра — 900 пацієнтів. Процедура проста: треба взяти паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря (педіатра) дитині необхідно взяти ще свідоцтво про її народження.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register