На Чернігівщині забороняється вилов водних біоресурсів у зимувальних ямах
З першого листопада у водоймах Чернігівської області заборонено осінньо-зимовий лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Така риболовля не дозволятиметься до початку весняно-літньої нерестової заборони.
З настанням холодів у водоймах відбуваються зміни, які впливають на поведінку їх жителів. У представників водних біоресурсів різко знижується активність, практично повністю припиняється споживання їжі, сповільнюються процеси росту, знижується частота серцевих скорочень, сповільнюються реакції на подразники. У цей час риба дуже вразлива, тому вона збирається в зграї та пливе до зимувальних ям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині рибалка спіймав гігантську щуку (Фотофакт)
Зимувальні ями – це глибокі місця у водоймі, де нема активної течії (наприклад, території, де вода підмивала береги й утворила заглибини). Температура там може сягати чотирьох градусів тепла. Глибина таких ям щонайменше два метри. На кілометр річки має бути не менше п’яти зимувальних ям. Їх місцезнаходження визначають працівники рибоохорони і попереджують про це рибалок. Коли температура води перевищує 8 градусів, риба виходить зі сплячки.
З метою збереження водних біоресурсів у зимовий період Управлінням державного агентства рибного господарства у Чернігівській області видано відповідний наказ, в якому зазначено водойми та місця, де вводиться дана заборона.
До речі, риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства поза межами зимувальних ям.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Департамент екології та природних ресурсів
Чернігівської облдержадміністрації