Суспільство

На ексклюзивну медову екскурсію запрошують на Чернігівщині (Фото)

Парк «Беремицьке» – перший недержавний природоохоронний об’єкт на Чернігівщині та в Україні. Це доволі особливий куточок, де з 2017 року намагаються відтворювати дику природу, притаманну саме цій території. Про нього ЧЕЛАЙН неодноразово розповідав.

Концепція парку тісно пов’язана з природоохоронним фондом Rewilding Europe.

«Нині всі заповідники, відповідно до законодавства України про заповідну справу, зберігають те, що дійшло до наших днів із природи. Натомість ми, навпаки, відновлюємо природу там, де вона була знищена людьми, тобто повертаємося назад, у дикість. Власне, це і є дослівний переклад слова «ревайлдинг». Ми весь час акцентуємо увагу саме на цьому, докладаємо до цього зусиль. Ми повертаємо диких тварин у ліси. Утім, ліси, навіть якщо вони збереглися, не такі, які кілька сотень років тому бачили наші предки», – зазначають у парку «Беремицьке».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Бібліотечне літо»: в громаді на Чернігівщині дітям влаштовують цікаве дозвілля (Фото)

Зокрема, в парку вже не один рік розводять безпосередніх пращурів свійського бика – турів. Ця тварина – один із найбільших ссавців, що коли-небудь існували на Землі. Тури втратили своє природне середовище і були витіснені, а в подальшому повністю знищені. Але завдяки німецьким зоологам їхню породу знову вивели на початку минулого століття. Нова виведена тварина має назву «тури 2.0». Вони дуже схожі за зовнішніми ознаками та за способом життя на своїх первісних предків й успішно займають їхню нішу в сучасних екосистемах.

Окрім турів, у парку є й інші копитні тварини, такі як тарпаноподібні польські коні, кулани, муфлони, корови породи хайленд і багато інших. Тут вони живуть, як у дикій природі.

Між тим, на цьому в парку не зупиняються, а прагнуть до вдосконалення. Зокрема, запрошують усіх, хто любить солоденьке або просто цікавиться бджільництвом, на ексклюзивну медову екскурсію!

«Традиційно вас чекає відвідування нашої пасіки, а також дегустація нашого екологічно чистого смачнющого меду під чашечку ароматного чаю!

Далі всіх охочих запрошуємо спробувати унікальний «сон на вуликах». Ідеальний релакс і перезавантаження в цей складний час. Завітайте до нас і переконайтеся у цьому самі», – запрошують у парку.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Фото – Парк «Беремицьке»

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button