Суспільство

На громадському городі в Чернігові дозріває врожай для сусідів

Серпень – час, коли люди починають збирати врожаї на своїх городах. Адже достигають і наповнюються соками чимало культур. Приміром господарі й господині вже вибрали часник і цибулю, консервують чи малосолять огірки й помідори, варять варення чи заморожують різні ягоди й фрукти.

У гарячу літню пору городні турботи є не тільки у селян. Завдяки небайдужим активістам у Чернігові набув популярності проєкт «громадський город». Адже цьогоріч він також засаджений різними культурами.

На площі у 4 сотки на території колишнього пустиря, що в Березовому гаю, активістам вдалося створити справжню незвичну для міського ока екологічну локацію.

«Торік сусіди, які живуть у будинках неподалік громадського городу, більше спостерігали за процесом. А цьогоріч вони вже самі саджали деякі культури, зокрема, томати й перці. Проблема збору врожаїв для нас неактуальна, бо це прерогатива наших сусідів. Кому потрібні, наприклад, ягоди чи м’ята до чаю, той піде й нарве. А ростуть на городі малина, полуниця, різні багаторічні пряні трави», – розповів екоактивіст і керівник громадської організації «Еко Місто» Сергій Безбородько.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Менянин оздобив зупинки громадського транспорту

За його словами, город не потребує особливого догляду. За літо його жодного разу ніхто навіть не поливав. Уся справа в нових і сучасних підходах до городництва.

«Є у нас теплі грядки. Це такий напрям у землеробстві, коли не використовується важка техніка й добрива. А всі заходи спрямовані на те, щоб просто створити умови, аби овочі й зелень росли, ніби в дикому середовищі. Тобто зменшується кількість робочих годин людей на ділянці та догляд за культурами. Проєктуються автономні системи, які самі по собі функціонують. І врожай росте чудовий», – розповів Сергій Безбордько.

До речі, такий прогресивний підхід виручив під час суворих пандемічних заборон ранньою весною. Приміром, волонтерів у квітні – травні не залучали до роботи на городі, а рослини все одно виросли, квітнуть  і радують врожаями.

На досягнутому екоактивісти зупинятися не збираються. Надалі зніматимуть відеоролики про городництво в міських умовах, і продовжать удосконалювати навички на базі Чернігівського обласного молодіжного центру (колишній кінотеатр Щорса), адже невеличку діляночку для городніх експериментів їм виділили у дворі закладу.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button