Суспільство

Найбільше і найприбутковіше обласне комунальне підприємство «Ліки України» готується до оренди

Управління комунального майна Чернігівської обласної  ради оголосило конкурс з відбору суб’єкта оціночної діяльності, який буде залучений до проведення незалежної оцінки цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України».

— Таке рішення прийняв колектив комунального підприємства «Ліки України». Півтора місяці тому вони провели загальні збори. Це їх бажання, — розповідає Сергій Свиридов, заступник начальника управління комунального майна Чернігівської обласної ради. — Надіслали до нас в управління лист-звернення, аби ми надали на це дозвіл. По закону вони мають право. Управління дозволило.  Вони вже провели інвентаризацію майна. До господарського товариства хоче увійти весь колектив підприємства. І взяти майно в оренду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнився керівник КП «Ліки України»

Буде проведено оцінку і тільки тоді буде прийнято рішення, як діяти далі. Чи буде передане в оренду, чи вигідно буде передавати, чи ні. Підприємство, звісно, не є збитковим. Але треба все вивчати.

Навіть якщо і буде прийняте таке рішення, орендна плата для них зменшуватися не буде. Плюс ще будуть сплачувати податки.

Якщо б, звісно, до нас звернувся інвестор, який хотів би залучити свої кошти в підприємство, розбудовувати, укомплектовувати новим обладнанням, і це б питання розглядали. Але звернувся тільки трудовий колектив.

— Хто буде оцінювати майно?

— Після оголошення конкурсу були дзвінки. Не з Чернігова. З Черкас, Тернопільські оціночні фірми. Але поки пройшов тиждень. Про це говорити ще рано.

«Ліки України» за минулий рік отримали доход 473 мільйони 515 тисяч гривень (70 відсотків всіх коштів). Підприємство має аптечний склад, 51 аптеку, 62 оптичні пункти. Всього у підпорядкуванні комунального підприємства — 183 одиниці будівель та споруд. Машин та обладнання — 1598 одиниць, 67 земельних ділянок. Для порівняння, КП «Чернігівагроліс» з дочірніми підприємствами заробили 186 мільйонів 346 тисяч гривень (29 відсотків).

Юлія Семенець, газета «Вісник»

Ще статті по темі

Back to top button