Населення Чернігівщини порахували

naselennya

11 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день народонаселення, який має за мету акцентувати увагу суспільства на важливості вирішення демографічних проблем.

Згідно з розрахунками, на початок поточного року чисельність населення України становила 42 млн, з яких 997,2 тис. проживали в Чернігівській області. Понад 40% усього населення регіону зосереджено в містах Чернігів, Ніжин і Прилуки. Найменш чисельними є Срібнянський і Талалаївський райони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віковий склад населення Чернігівської області у цифрах

Середній вік жителів області – 44 роки. У сільській місцевості населення старше, ніж у міських поселеннях (46 років порівняно з 42). Середній вік жінок (47 років) вищий, ніж чоловіків (40).

Гендерна структура населення характеризується перевагою представниць жіночої статі: на 1000 чоловіків налічується 1199 жінок.

У віковій структурі достатньо вагомою (67%) є частка населення віком 15–64 роки – основного постачальника трудових ресурсів. Кожен п`ятий житель області перебуває в поважному віці (65 років і старше). Водночас питома вага дітей у віці до 14 років становить лише 14%.

На Чернігівщині, як і в решті регіонів України, гостро стоїть питання спроможності населення відтворити себе в наступних поколіннях. За минулий рік чисельність постійного населення в області скоротилася на 14,3 тис. Це відбулося переважно за рахунок порушення рівноваги між процесами народжуваності та смертності: на 100 померлих припадало 36 живонароджених. У 2018 році народилися 6,9 тис. малюків, а це майже на 10% менше, ніж у 2017-му.

Головне управління статистики у Чернігівській області

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register