Новий сорт картоплі, сорго й екзотичні квіти: у громаді на Чернігівщині обмінюються насінням
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4681-780x470.jpeg)
На Чернігівщині городництво більш ніж популярне. Адже саджання городів і клумб – традиційне заняття жителів громад, зокрема в сільській місцевості.
Навіть є пристрасні поціновувачі цієї справи, якізавжди цікавляться експериментами та новимисортами різних культур. Тож у Городянській централізованій бібліотечній системі вирішили влаштувати акцію з обміну насінням. Планували робити це тільки впродовж одного дня, але акція розтягнулася на весь тиждень, бо охочих долучитися до справи прийшло багато.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4688-635x642.jpeg)
«Минулої суботи, 27 січня, за календарем був день обміну насінням. Але у вихідні ми свою акцію не могли провести, бо в неділю бібліотека зачинена. А якраз у вівторок все і стартувало. Адже спочатку була підготовча робота, коли ми розповідали читачам, що можна принести насіння, зібране власноруч і якого надлишок, обмінятися з іншими людьми. Але цікаво, що дехто приносив навіть куплене», – зазначає Наталія Чередниченко, провідний бібліотекар Центральної бібліотеки.
Люди активно відгукнулися. Бо організатори планували акцію на один день, а сталося так, що вона триває впродовж усього тижня. Тобто вийшов тиждень обміну насінням.
«Обмінювалися насінням різних рослин, зокрема городніх культур – огірків, перців, помідорів, кабачків, тощо. Але приносили й насіння більш екзотичних рослин – сорго, пастернаку, кукурудзи для попкорну, базиліку, різних квітів, зокрема, турецької гвоздики, пеларгонії – кімнатної рослини, яку можна висівати у відкритий ґрунт. А ще приносили картоплю не дуже поширеного сорту – Євростарч. То ми потрошку розділили по пакетиках, щоб більшій кількості людей дісталося», – розповіла Наталія Чередниченко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лікувальна природа Чернігівщини: чудодійний гриб чага
Зрозуміло, що акція цікава дорослим, які мають городи чи земельні ділянки. Переважно жінкам, але картопля зацікавила й чоловіків.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4685-482x642.jpeg)
«Наша бібліотека також передплачує журнал «Дім, сад, город», то порадами з цього журналу люди теж цікавляться. Його можна взяти додому тапочитати.
Крім того, городники, вибираючи насіння і дивлячись, яке насіння в нас є, спілкувалися між собою, одне одному давали поради з власного досвіду городництва та квітникарства. Наприклад, розповідали, що капусту краще не розсадою вирощувати, а одразу сіяти у ґрунт, просто на грядку. До речі, я сама пробувала так робити і скажу, що це хороший спосіб вирощування капусти.
Також городники розповідали, що нині, коли сніг зійшов, але ще зима, можна посіяти деякі культури, не закидаючи рядочки. І тоді далі, як випаде сніг,насіння ляже так як треба, на ту глибину, яка потрібна.
Також люди ділилися досвідом, які сорти хороші тародючі. Тобто відбувається не тільки обмін насінням, а й враженнями та досвідом. Звісно, насінням усі обмінювалися безкоштовно», –повідомила Наталія Чередниченко.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/IMG_4682-675x642.jpeg)
Ірина Осташко
Фото – Городнянська бібліотечна система