Оборонці Чернігова: «Професор»

281343101_2147346602112793_2754827216527253280_n

Із професора Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя заслужений діяч науки і техніки України, доктор історичних наук Сергій Лепявко перетворився на воїна українського війська. З позивним товариші не забарилися: ним логічно став «Професор». Про себе та своє рішення йти в армію розповідає скромно та сором’язливо, і сам цьому дивується.

«Із перших днів війни Чернігів став одним із основних вузлів оборони України загалом і Києва зокрема, – починає так по-науковому Сергій. – Мені як чернігівцю було важливо стояти на вулицях свого міста та захищати його. Особисто я боявся, що доведеться воювати в руїнах Катерининської церкви чи Спаського собору. Але знав точно, що звідти я вже не піду. Це був би останній пункт мого життя».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-12 найдорожчої техніки РФ, яку знищили ЗСУ (Відео)

Сергій – автор понад 200 наукових праць, зокрема 12 монографій. А до сфери наукових інтересів входили, крім іншого, історія українського козацтва, військова історія, історія Чернігова. Тому й на події на Чернігівщині дивився з історичного погляду.

«Що буде війна зараз і за цих обставин, мав сумніви. Я говорив так: сумніваюся, що є підстави економічні, політичні чи якісь інші, але якщо робити поправку на хвору голову путіна, то може бути що завгодно. …Ми живемо у великий час. І я впевнений, що ми закінчимо цю війну перемогою».

На початок повномасштабного вторгнення росії в Україну чоловік був у Львові. Тож одразу поїхав на батьківщину. Крім Сергія, в українському війську воюють і обидва його сини. Каже, для них це природно. Так само, як і для всіх його побратимів-добровольців в окремому підрозділі оперативного командування «Північ». Переконаний, що «це рішення було дуже свідомим, мови нема, що й сміливим».

«У мене ще є кілька недописаних книжок. Тож маємо бути певні: повернемося до мирного життя, всі свої особисті та творчі плани здійснимо. А темна буря, яка зараз нависла над нами, розсіється, і все буде добре», – оптимістично налаштований «Професор».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Джерело: ОК «Північ»

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register