Пенітенціарні реформи: Білоцерківський центр не хоче приєднуватися до Чернігівської Академії ДПтС (Фото)

  • Пенітенціарні реформи: Білоцерківський центр не хоче приєднуватися до Чернігівської Академії ДПтС (Фото)
  • Пенітенціарні реформи: Білоцерківський центр не хоче приєднуватися до Чернігівської Академії ДПтС (Фото)
  • Пенітенціарні реформи: Білоцерківський центр не хоче приєднуватися до Чернігівської Академії ДПтС (Фото)
  • Пенітенціарні реформи: Білоцерківський центр не хоче приєднуватися до Чернігівської Академії ДПтС (Фото)

Міністерство юстиції вирішило ліквідувати Білоцерківський центр (раніше – училище) підвищення кваліфікації персоналу ДКВС. Через це Олег Дука, начальник Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України, полковник внутрішньої служби, кандидат педагогічних наук вирішив написати відкритого листа до Прем’єр-міністра України та колег.

«Суть реформи: ліквідувати Білоцерківський центр, включивши до складу Чернігівської Академії ДПтС, що автоматично підпорядкує його Міністерству освіти. Разом із нашим Центром хочуть ліквідувати і підпорядкувати Чернігівській академії ще два такі центри – в Хмельницькому та Кам’янському.

Цю реформу просуває заступник міністра Віталій Василик, раніше звільнений із посади заступника міністра з питань пенітенціарної системи. Пана Василика призначили заступником міністра з питань навчальних закладів ДКВС. І ось перший результат його роботи – ліквідація трьох ключових навчальних закладів ДКВС і підпорядкування їх МОНу.

Для розуміння: заступник В. Василик за майже рік перебування на новій посаді, на якій він відповідає за всього 4 навчальні заклади, жодного разу не відвідав наш Білоцерківський центр! Але хоче його ліквідувати.

Зате він регулярно відвідує Чернігівську академію, адже близько спілкується з її ректором Тогочинським. Там вони виносили план – ліквідувати навчальні центри ДКВС, включити їх до складу Академії та підпорядкувати МОНу. Міністр не зміг відмовити Василику та погодив відповідний проєкт розпорядження Кабміну.

Чому передача навчальних центрів ДКВС до МОНу та Чернігівській академії є помилкою?

Можливо, ви чули, що ця Академія займає мало не найнижчі показники в Україні за балами правничого ЗНО.

Справжня причина реорганізації Центру полягає в тому, що Академія не може набрати достатню кількість студентів, щоб виконати ліцензійні вимоги МОНу і надалі готувати бакалаврів та магістрів. Іншими словами, туди особливо не хочуть йти вчитися, тому, щоб «добрати» необхідну кількість студентів, вирішили підпорядкувати собі відомчі навчальні заклади.

Білоцерківський центр готує близько 2000 співробітників на рік, Чернігівська академія готує близько 200 осіб. Бюджет Академії близько 100 млн грн, а бюджет Центру – 22 млн.

Для підготовки одного курсанта в Академії йде кілька років (вони готують бакалаврів, магістрів і навіть вчених!). А для підготовки у Центрі – декілька місяців, адже йдеться про швидку первинну чи вторинну спецпідготовку людей, які вже мають досвід/освіту. При цьому всьому в ДКВС, у СІЗО та колоніях зараз критичний некомплект кадрів рядового складу. А таких кадрів готують саме навчальні центри ДКВС, а не Академія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині нетверезий військовий відлупцював патрульних

Міжнародний стандарт тюремної освіти полягає в тому, що кадрів пенітенціарної системи мають готувати відомчі тренінгові центри. Адже вони є більш динамічними у реагуванні на потреби системи. Не треба роками вчити кілька сотень тюремних магістрів! До того ж в Україні через плинність персоналу на службу в установах виконання покарань часто заступають співробітники, які не пройшли жодного навчання! Серед них є такі, хто несе службу зі зброєю. Тобто ми не встигаємо готувати навіть молодших інспекторів за місяць, а тепер нам доведеться готувати ще й бакалаврів по кілька років.

З цього приводу міністрові юстиції надіслала офіційний висновок Рада Європи. Вона наголосила, що майбутнє відомчої освіти – за тренінговими центрами, а не вищою «тюремною» освітою.

Про це минулого тижня Василику прямо говорив Президент Європейського комітету з запобігання катуванням Mykola Gnatovsky під час міжнародного заходу по відомчій освіті в Україні, про це міністрові тлумачили всі міжнародні партнери, які активно співпрацюють з Білоцерківським центром, але теж безрезультатно. Він не чує», – йдеться в листі, оприлюдненому в соцмережі Facebook.

Олег Дука також зазначає, що намагався потрапити на зустріч з міністром, але він його навіть не прийняв. Надіслані листи також залишилися без відповіді.

«Тобто рішення про долю навчального центру, де працюють 90 співробітників і навчаються щороку близько 2 тис. працівників системи та пробації, ухвалювалося без жодних консультацій із нами і навіть без відвідування нашого Центру.

Шановні колеги з ДКВС! Це пост відчаю. На кону, без перебільшень, доля всієї відомчої освіти та майбутнє нашої пенітенціарної і пробаційної системи», – наголошує Олег Дука.

Нині він покладає сподівання на Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, аби посадовець не допустив прийняття відповідної постанови КМУ та руйнування відомчої освіти ДКВС України.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register