Переможниця конкурсу на посаду директора КЗ «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» розповіла, над чим працюватиме насамперед

248744212_410563637334048_5523517299378325600_n

27 жовтня Юлія Батура стала переможницею конкурсу на заміщення вакантної посади директора КЗ «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина». Щоправда, варто зазначити, що вона була єдиною претенденткою на цю посаду і її кандидатуру члени конкурсної комісії підтримали одноголосно.

Із Юлією укладуть контракт на рік, якщо її кандидатура пройде міністерське погодження та за неї проголосують депутати на сесії Чернігівської обласної ради.

Якщо вона показуватиме добрі результати в роботі, то контракт із нею, скоріше за все, надалі продовжать. Але про це ще говорити зарано.

Наразі ж про те, хто така Юлія Батура та над чим працюватиме на директорській посаді.

Отже, Юлії Батурі – 31 рік, вона заміжня, виховує сина. У 2013 році закінчила Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, навчалася на природничо-географічному факультеті за спеціальністю «вчитель географії та економіки, організатор краєзнавчо-туристичної роботи».

Мала змогу попрацювати за спеціальністю у школі в селі Покошичі (Коропщина). Там була вчителем географії та економіки, а також педагогом-організатором. У цей час також мала змогу тісно співпрацювати з Мезинським національним природним парком, оскільки його працівники часто проводили різні заходи для тамтешніх школярів.

Сьогодні Юлія – в декретній відпустці.

«Найулюбленіша справа нині, звісно, після виховання дитини, – перегляд соціальних мереж, кулінарних сайтів, а також платформ із пошуку роботи. Я її вже шукаю, бо школа, в якій я працювала, закрита через малокомплектність. Також за цей період я змінила місце проживання і переїхала до Чернігова», – розповіла про себе Юлія Батура.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юлія Батура стала переможцем конкурсу на посаду директора КЗ «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина»

Конкурсній комісії вона розповіла про своє бачення поліпшення роботи регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». За словами Юлії, нині цей парк відіграє дуже значну екологічну, біологічну та гідрологічну роль для нашого міста. І є особливо цінним для підтримання біо- та ландшафтного різноманіття міста Чернігова.

«Серед першочергових заходів – обов’язково окреслити межі цього парку. І тоді вже можливе зонування території.

Ліквідація несанкціонованих місць накопичень відходів, аварійних дерев, лісових завалів, буреломів на території парку. Все це можливо у співпраці з відповідними службами.

Треба провести роботи, пов’язані з поліпшенням благоустрою прибережної території, оскільки на території як першого, так і другого ставів щорічно є люди, які відпочивають. Тому хотілось би трішки розширити пляж і встановити кабінки для переодягання. 

Хотілось би знайти та залучити інвесторів для організації рекреаційної діяльності, що не була б заборонена на цій території. Це можуть бути якісь місця для встановлення наметів туристами, послуги з надання знаряддя для кемпінгу, проведення різноманітних екскурсій на території парку, встановлення альтанки тощо. Ідей багато», – зазначила Юлія Батура.

Як молодій мамі пані Юлії хотілось би, аби на території Ялівщини був дитячий ігровий майданчик.

«Також знаю, що на території парку існує екологічна стежка. Хотілося б, щоб була ще одна нова екостежка про археологічні пам’ятки Ялівщини. Можливе також облаштування зони для майстер-класів, стилізованих розваг – ліплення горщиків, приготування тогочасних страв тощо.

Продовжити моніторинг і боротьбу зі шкідниками, а саме з короїдами тими біологічними методами, які на сьогодні в парку застосовують.

Також потрібне регулярне насадження деревних порід і чагарників, які будуть більш пристосовані до змін кліматичних умов на нашій території.

Співпраця з поліцією, екологічною інспекцією, пожежною охороною задля збереження території від засмічення, актів вандалізму, знищення обмежувальних знаків, порушення карантинних заходів тощо.

Хотілось би запропонувати розчистити струмок на території парку, оскільки його русло має здатність замулюватися час від часу та забруднюватися гілками й іншим непотребом. Також, якщо вдасться, хотілось би оновити місток через цей струмок.

Що хотіла б запропонувати встановити фотозону, яка була б актуальною саме для природи Ялівщини.

Постійна співпраця з освітніми закладами, екологічними організаціями, небайдужими громадянами, волонтерами задля проведення різноманітних акцій із захисту природи», – сказала вона.

Юлія Батура вважає, що природу Ялівщини треба берегти для нас і для наших нащадків, оскільки це краса та легені нашого міста.

Задуми, звісно, хороші. Щоправда, є одне суттєве «але»: КЗ «Регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» – неприбутковий, тобто зовсім не має грошей на втілення в життя всіх цих добрих намірів. Тож молодому керівнику доведеться докласти неабияких зусиль, аби заплановане стало реальністю.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ірина Осташко

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register