Підприємців оштрафували за торгівлю неякісними товарами

e6f7eb86455f00eeac074fd25095dcde_XL.jpg.pagespeed.ce.YDsynbNHR0[1]

Відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області протягом ІІІ кварталу 2018 року було проведено 19 перевірок характеристик продукції, серед яких 12 планових.

У ході проведених 19 перевірок виявлено порушення законодавства у сфері державного ринкового нагляду. Серед продукції, що розповсюджувалася суб’єктами господарювання з порушеннями вимог технічних регламентів, були дитячі іграшки, мийні засоби, електричне обладнання та освітлювальна апаратура.

Про це ЧЕline повідомили в головному управлінні Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як купити безпечну іграшку: захисники споживачів пояснили нові правила «дитячого» ринку

При проведенні перевірок були виявлені порушення законодавства про державний ринковий нагляд, а саме:

  • розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам;
  • розповсюдження продукції без зазначення інформації про найменування та контактні дані виробника та/чи імпортера;
  • введення в обіг продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам.

Протягом ІІІ кварталу 2018 року виявлено порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні 44 одиниць продукції, а саме: по 19 одиниць продукції, які підпадають під дію «Технічного регламенту безпечності іграшок», затвердженого постановою КМУ № 515 від 11.07.2013,  24 одиниці продукції, які підпадають під дію «Технічного регламенту безпеки низьковольтного електричного обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1067 від 16.12.2015 та «Технічного регламенту з електромагнітної сумісності обладнання», затвердженого постановою КМУ № 1077 від 16.12.2015, 1 одиниця продукції, яка підпадає під дію «Технічного регламенту мийних засобів», затверджених постановою КМУ № 717 від 20.08.2008.

Відносно продукції, щодо якої виявлені порушення, застосовано 38 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, серед яких 16 – усунення формальної невідповідності, 11 – приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами та 11 – тимчасова заборона надання продукції на ринку. У зв’язку з повним і результативним виконанням рішень скасовано 55 рішень про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів.

За порушення ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» відносно суб’єктів господарювання винесено 17 постанов на загальну суму штрафних санкцій 112,2 тис. грн.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register