Питання закриття малокомплектних шкіл на Чернігівщині буде актуальним у 2025 році
Зміни в шкільній мережі в громадах Чернігівщини – невідворотні. Переважно через невтішну демографічну ситуацію, адже з року в рік дітей у чернігівській глибинці меншає. Тож є школи, де навчається мало учнів, а натомість коштів на утримання закладів і педагогічного персоналу потрібно багато.
Тож так трапляється, що деякі заклади освіти закривають, а деяким понижують ступінь. Причому питання реформування освітньої мережі люди завжди сприймають болісно. Кажуть: нема школи, нема й села.
До прикладу, заклади з незначною кількістю учнів є в Березнянській громаді. Тож за словами голови громади Володимира Павленка, запитання «Що робити із малокомплектними школами?» буде дуже актуальним у 2025 році.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчитель з Чернігівщини — п’ятиразовий рекордсмен світу з гирьового спорту
«Якщо з 1 вересня 2025 року малокомплектні школи, де навчається менше як 45 учнів, залишаться і не буде прийнято рішення про їх закриття, то фінансуватимуть їх місцеві бюджети. А це дуже великі кошти. У нашій громаді таких закладів два. І обговорюється їх закриття. Але рішення знову ж ухвалюватимуть депутати, як вони вирішать. І рішення це, як кажуть, не дуже популярне.
З другого боку, дуже шкода школу в селі Миколаївка. Вона дуже добра з гарними умовами. Але дітей немає…
А в Березні поруч дві школи, одна з яких – маленька гімназія, де навчаються 35 учнів. То я вважаю, проблем великих не буде із її закриттям. Частина вчителів у гімназії – пенсіонери. Тих, хто не пенсіонери, думаю, забезпечимо робочими місцями. Дітей переведемо до іншої школи. Складне, звісно, рішення, але кошти треба рахувати», – в коментарі для ЧЕЛАЙН зазначив Володимир Павленко.
Ірина Осташко
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv