Поліомієліт: ситуація на Чернігівщині

72873433_560167391403850_8100326303284068352_n

24 жовтня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби із поліомієлітом (WorldPolioDay). Ініціатива привернення уваги до цієї проблеми належить неурядовій міжнародній організації Ротарі, яка у такий спосіб увіковічнила внесок американського епідеміолога Джонаса Солка в розроблення вакцини від поліомієліту.

 Поліомієліт – високозаразне інфекційне захворювання, спричинене вірусом, що уражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин. На жаль, ліків від поліомієліту не існує. Тому лише імунізація залишається єдиним методом захисту від хвороби. Нині вченими розроблено безпечні та ефективні вакцини, що дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Відтак щеплення проводять кілька разів, захищаючи дитину на все життя.

За словами заступника генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмили Кривець, нині в Україні проблемі боротьби із поліомієлітом приділено необхідну увагу. «Завдяки прихильному ставленню батьків дітей до профілактичних щеплень, масово-роз’яснювальній роботі з боку медиків можна стверджувати, що проблема поліомієліту взята під  суворий контроль, – запевняє Людмила Кривець.  Відтак саме вакцинація від цього захворювання і створює потужний колективний імунітет. І тут велику роль відіграє дотримання графіку щеплень, адже ми пам’ятаємо, як протягом 2015-16 років у деяких західних областях України через недбайливе ставлення до щеплень  зафіксовано кілька випадків захворювань на поліомієліт. На щастя, завдяки роботі медиків цю небезпечну хворобу вдалося призупинити. Отже, нині в Україні загалом і на Чернігівщині зокрема є достатня кількість вакцини проти поліомієліту. Її необхідно вводити дітям шість разів: першу дозу – у 2 місяці, другу – у 4 місяці, третю – у 6 місяців, четверту – у 18 місяців. Потім  перерва до 6 років, коли необхідно вводити п’яту дозу вакцини. Востаннє вакцину слід застосовувати для дітей віком у 14 років. Тож завдяки щепленню тепер на Чернігівщині випадки поліомієліту не фіксуються».

Утім, у Міністерстві охорони здоров’я України занепокоєні низьким загальним рівнем охоплення профілактичними щепленнями дітей проти поліомієліту. Адже, як свідчать дані за 2018 рік, план вакцинації та ревакцинації в державі виконаний лише на 62% за рекомендованого ВООЗ  рівню 95%. Тому лише висока свідомість батьків щодо убезпечення дітей від цього захворювання здатна унеможливити активізацію поліомієліту в майбутньому. А зробити це дуже просто – дослухатися до рекомендацій  сімейних лікарів і педіатрів щодо дотримання графіку профілактичних щеплень.

Пресслужба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації 

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register