Поліція закликає аграріїв вчасно повідомляти пасічників про обробку полів

podmor-800x445-1

За порушення вимог законодавства щодо використання пестицидів та агрохімікатів, які призвели до загибелі бджіл, передбачена кримінальна відповідальність.

На Чернігівщині масово гинуть бджоли, однією з найімовірніших причин цього є використання агровиробниками пестицидів для оброблення полів. Пестициди потрапляють в бджолині сім’ї з нектаром і пилком, у результаті чого забруднюються кормові запаси і товарна продукція.

У більшості випадків токсикація бджіл відбувається через несвоєчасне інформування бджолярів про час, місце та характер хімічних оброблень, порушення правил застосування пестицидів, використання небезпечних для бджіл препаратів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині від отрутохімікатів гинуть бджоли

Закон України «Про бджільництво» зобов’язує виробників використовувати лише препарати, внесені в державний реєстр пестицидів та агрохімікатів, дозволених в Україні. Застосування хімічних засобів захисту рослин регламентується Державними санітарними правилами, відповідно до яких адміністрація господарств зобов’язана завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожного хімічного оброблення, сповіщати населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів.

У період проведення таких робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

Оброблення сільськогосподарських культур має здійснюватися тільки препаратами, офіційно дозволеними «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених в Україні».

У цьому ж довіднику зазначені і пестициди, що рекомендуються до використання на присадибних ділянках. Всі роботи з пестицидами проводять у ранкові та вечірні години. Допускається проведення їх вдень у похмуру, прохолодну погоду, коли бджоли не вилітають з вулика.

Відповідно до статті 251 Кримінального кодексу України (порушення ветеринарних правил), за такі дії передбачене покарання у вигляді штрафу від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Немає коментарів

Leave a Comment

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register