Поновлений судом голова ОТГ не зміг приступити до роботи

2019_04_23_kudel_1-e1556012491759

Як ми вже повідомляли, у Срібному поновлений судом голова ОТГ Олег Куделя не може повернутись на роботу. Документів і печаток йому не віддають у селищній раді. Минулого тижня Куделя спробував повернутись вже із працівниками Державної виконавчої служби.

Срібнянська об’єднана громада без голови від самого початку створення. Обраного на перших виборах 29 жовтня 2017 року Куделю депутати на першій же сесії відсторонили його від виконання обов’язків.

Нагадаємо, за результатами минулорічних виборів 57% голосів отримав самовисуванець Олег Куделя. Також обрано депутатів – найбільша фракція у Срібнянській селищній раді від БПП «Солідарність» (16 з 26-и). ІІ саме за їхньої ініціативи у порядку денному першої сесії Срібнянської ОТГ 17 листопада минулого року з’явилось питання про дострокове припинення його повноважень.

Причина – наявність рішення суду про притягнення голови ОТГ до адміністративної відповідальності за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. Куделя несвоєчасно передав корпоративні права у ТОВ «Срібнянський райагробуд».

Куделя назвав своє звільнення незаконним і подав до суду. Тим часом Срібнянською громадою фактично керувала 49-річна секретар Ірина Мартинюк, вона з 17 листопада 2017 року виконувала обов’язки голови ОТГ.

10 квітня 2019 року Срібнянський районний суд поновив на посаді голови Срібнянської ОТГ Куделю. Цим рішенням суд скасував рішення Срібнянської селищної ради від 17 листопада 2017 року. Куделя вже отримав рішення суду. Але до кабінету потрапити наступного дня не зміг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повалення «монархії»: конфлікт у Срібному вийшов на фінішну пряму

Наступна спроба відбулась у п’ятницю, 11 квітня.

Як повідомив у Фейсбуці депутат обласної ради Пащенко, 19 квітня, у п’ятницю об 11 годині були відсутні всі працівники в селищній раді, які начебто були на суботнику. Там же перебував і виконуючий обов’язки голови ОТГ Желіба.

До пошуків Желіби долучили і поліцію і виконавчу службу.

“В.о. голови Желіба В. відмовляється виконувати рішення суду і передавати печатку / установчі документи законному голові ОТГ Куделі. Працівники виконавчої служби України зачитали всі права та обов`язки. Попросили Желібу виконувати рішення суду та дотримуватися законів України”, – повідомив Пащенко.

До речі, на сайті Срібнянської ОТГ про квітневі події з поновлення Куделі на посаді, його спроби зайти у кабінет та отримати печатку, а також про події п’ятниці, 19 квітня, немає ані слова. Є лише новина про засідання того ж дня виконавчого комітету Срібнянської селищної ради, яке провів перший заступник голови селищної ради Желіба.

2019_04_23_kudel_888

Від себе додамо, що конфлікт у Срібному має яскравий політичний підтекст. Адже Куделю усунули від посади голосами депутатів від БПП-Солідарність.

Чи зміниться ситуація в ОТГ після поразки Порошенка на виборах наразі – не відомо. Найбільший вплив на депутатів ОТГ наразі має, за інформацією ЗМІ, народний депутат Дмитренко (фракція БПП).

Джерело: Громади Чернігівщини

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register