Рада проголосувала за винагороду для викривачів корупції: деталі

1204853

Народні депутати внесли до порядку денного та ухвалили у першому читанні проєкт закону №1010 щодо викривачів корупції. Згідно з ним, люди, які допомагають розкривати корупційні злочин, зможуть отримати від держави винагороду, повідомляє 24 канал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нардеп із партії «Слуга народу» просить вивчити корупційну справу чиновників із Чернігова

За відповідні зміни до закону “Про запобігання корупції” проголосували 283 народних обранців. Законопроєкт раніше подав до парламенту президент Володимир Зеленський і позначив його як невідкладний.

Законодавчі новації передбачають винагороду в межах 10% від суми відшкодування державі збитків або розміру хабаря. Окрім того, держава гарантуватиме викривачам та їх близьким право на безоплатну правову допомогу та конфіденційність.

До уваги! Законопроєкт передбачає, що право на винагороду має викривач, який повідомив про корупційний злочин, завдані державі збитки від якого у п’ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Розмір винагороди має визначати суд у межах 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину. Розмір винагороди не може перевищувати 3 тисяч мінімальних заробітних плат.

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register