Романи, детективи й поезія: стареньким у Стольному подарували книжки
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/418304560_1861177344331935_2485190051369546351_n-e1708012458799-780x470.jpg)
Часто старенькі та немічні люди, зокрема в селах, уже не можуть самі себе обслуговувати. Для такої категорії осіб у Менській громаді, в селі Стольне створене та функціонує відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання. Для людей, які там живуть, воно – як домівка.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/417668022_904312771184213_457274840884026709_n.jpg)
«Наше відділення розраховане на 45 осіб. Воно має просторе приміщення, люди вчотирьох живуть у кімнатах. Ми повністю забезпечуємо їх чотириразовим щоденним харчуванням, ліками, одягом, постільною білизною, медичним обслуговуванням. Фактично, люди живуть там, бо більше їм ніде. Також своїми силами і за рахунок коштів місцевого самоврядування робимо ремонти. До повномасштабного вторгнення зробили пожежну сигналізацію.
Підопічні повністю забезпечені засобами реабілітації – палицями, милицями, інвалідними візками», – зазначає Наталія Гончар.
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/417936307_1158025062241776_4600992773256586988_n.jpg)
У відділенні працює медична сестра, яка доглядає за підопічними та видає ліки за призначенням лікаря. Укладені декларації з сімейним лікарем, який двічі на місяць або частіше, за потреби, приїздить до відділення для огляду мешканців. Якщо є необхідність, хворих доставляють до медичних закладів району й області.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катання на конях допомагає впоратися з негативними емоціями: цікава можливість для чернігівців
Між тим, важливе для підопічних і дозвілля. Фізичні активності – вже не для них, натомість читати їм до вподоби.
Тож для цих людей за ініціативи Менської молодіжної ради спільно з КУ «Менський територіальний центр надання соціальних послуг» та активною шкільною молоддю з 22 січня по 12 лютого відбувалася акція-збір «Подаруй книгу старшому», повідомляє комунальна установа «Менський територіальний центр надання соціальних послуг».
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2024/02/418140315_1599606630851892_9174282540356223305_n.jpg)
За час проведення акції вдалося зібрати 43 книжки. Серед них історичні твори, романи, детективи, поезія наших земляків.
Їх і передали стареньким у Стольне. Тож тепер кожен підопічний цього відділення зможе знайти що почитати, відповідно до своїх уподобань.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко
Фото – Менська міська рада