Скоро на Чернігівщині стартує нерестова кампанія

unnamed-9.780x480

Відбулося засідання міжвідомчої робочої групи з питань охорони та відтворення водних біоресурсів. Головна тема – весняно-літня нерестова заборона на водоймах Чернігівщини. Участь у нараді взяли представники Департаменту екології та природних ресурсів ОДА, Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, Управління Державного агентства рибного господарства Чернігівщини, ГУ Держпродспоживслужби в області, правоохоронних органів.

Щороку в Україні з 1 квітня до 15 червня, відповідно до статті 39 Закону України «Про тваринний світ», запроваджується так званий сезон тиші. У цей час забороняється проведення робіт, які є джерелом підвищеного шуму. Тож нині завдання – посилити контроль за дотриманням законодавства з питань збереження, відтворення та використання водних біоресурсів у цей важливий для водної фауни період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Екологічна катастрофа, мільйони на піар і сесія: інфодайджест четверга

Начальник управління Державного агентства рибного господарства в Чернігівській області Микола Каленюк поінформував про терміни нерестової заборони на водоймах області цього року, а також доповів про результати роботи за період весняно-літньої заборони на вилов риби 2020 року. Так, минулого року було викрито 1825 порушень правил рибальства, вилучено 2527 одиниць заборонених знарядь лову, із них – 1317 сіток загальною довжиною майже 5 кілометрів. Протягом року, згідно з планом спільних дій, проводились спільні рибоохоронні рейди з працівниками поліції, прикордонної служби та екологічної інспекції. А також – профілактичні рейди на продовольчих ринках з метою своєчасного виявлення незаконних точок збуту свіжої риби.

За підсумками наради вирішили об’єднати зусилля та організувати спільні рейдові групи, а також посилити співпрацю між органами державної влади, територіальними громадами та правоохоронними органами щодо забезпечення належного здійснення охорони водних біоресурсів у період нерестової заборони та провести масову роз’яснювальну роботу серед населення.

Джерело: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register