Суспільство

Свічка пам’яті у Вікіпедії: розкажіть світові про Голодомор

З 28 листопада по 5 грудня пройде щорічна акція «Свічка пам’яті у Вікіпедії» зі створення та покращення статей про Голодомор 1932—1933 років.

Усіх охочих запрошують наповнювати Вікіпедію українською та іншими мовами інформацією про історичні реалії Голодомору, його дослідників та місця пам’яті геноциду. Волонтери зібрали й впорядкували багато різних знань про цю віху нашої історії, примножити їх і зробити ще якіснішими можна, долучившись до акції. Найактивніші учасники й учасниці отримають подарунки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пам’ятний захід на знак скорботи за загиблими в голодомор відбувся у Чернігові (Фото)

Створювати статті можна як в українській Вікіпедії, так і в інших мовних розділах. Наприклад, в українській Вікіпедії ще немає статей про рух опору під час Голодомору та часопис «Студії Голодомору/Holodomor Studies».

Учасники також можуть покращувати наявні статті. Наприклад, у рамках минулорічного проєкту «Свічка пам’яті у Вікіпедії» було започатковано оглядову статтю про музеї Голодомору, яка потребує доповнення.

Сторінка акції у Вікіпедії із переліком статей до створення і поліпшення: http://svichka.wikimedia.org.ua

Будь-хто може доповнити Вікіпедію на цю тему. Наприклад, можна подивитися статтю про рідне село чи місто і додати згадку про Голодомор: вказати дані про кількість жертв, додати інформацію та фото пам’ятних меморіалів тощо.

Світлини із подій вшанування можна завантажувати на Вікісховище та ілюструвати ними відповідні статті Вікіпедії, зокрема про пам’ятки культурної спадщини. На сторінці акції цьому присвячений окремий розділ.

Пресслужба ГО «Вікімедіа Україна»

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button