Суспільство

Трансфер Ярмоленка в Борусію: слідство підозрює шахрайство

Слідство по справі про платіж солідарності за трансфер Андрія Ярмоленка з Динамо Київ в Борусію Дортмунд підозрює шахрайство, в якому невстановлені особи заволоділи сумою 150 тисяч євро. Суд заарештував частину суми платежу, 2,3 млн гривень.

У рамках розслідування справи щодо платежу солідарності за трансфер Андрія Ярмоленка з Динамо до Борусії Д Новозаводський суд Чернігова 12 квітня 2018 року виніс ухвалу, яка проливає світло на деякі деталі цієї історії. Футбол 24 розповідає подробиці даної судової ухвали, з якої стають зрозумілі деталі слідства по цій скандальній історії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівець Ярмоленко переїжджає до Німеччини

Як повідомляв раніше Футбол 24, поліція з 21 березня 2018 року розслідує кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, карається позбавленням волі на строк від 5 до 12 років з конфіскацією майна), пов’язане з платежем солідарності за перехід Андрія Ярмоленка з Динамо до Борусії Д.

150 тисяч євро не тій школі

Андрій Ярмоленко перейшов з Динамо до Борусії у серпні 2017 року за 25 млн євро. Згідно з Регламентом ФІФА зі статусу і трансферу гравців, 5% від суми трансферу (платіж солідарності) направляється на розвиток спортивних шкіл, футбольних клубів, у яких виховувався та гравцем яких був футболіст.

Конкретний розмір платежу солідарності, який мала отримати Юність та інші спортивні клуби, вихованцем і гравцем яких був Ярмоленко, розраховується Федерацією футболу України, яка направляє необхідні документи до ФК Динамо.

В ході досудового розслідування виявлено, що невстановлені особи шляхом шахрайства заволоділи грошовими коштами у розмірі 150 тисяч євро, які згідно з програмою ФІФА з підтримки футбольних клубів повинні були надійти від цього трансферу Спеціалізованій дитячо-юнацькій школі олімпійського резерву з футболу «Юність» за виховання Ярмоленка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Футболіст Ярмоленко «подорожчав»

Однак вищезазначені грошові кошти, за даними слідства, були перераховані на рахунки ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність, а в подальшому переведені в готівку.

З невідомих причин частина платежу солідарності, який мала отримати СДЮШОР з футболу Юність у розмірі 150 тисяч євро (приблизно 4,8 млн гривень), футбольним клубом Динамо Київ 16.01.2018, за думкою слідства, безпідставно перерахована неприбутковій громадській організації Чернігівський обласний футбольний клуб Юність».

«Ця громадська організація жодного відношення до навчання, виховання гравця (Ярмоленка) не мала. Наскільки йому (директору СДЮШОР Юність) (ймовірно, мова про нового директора Геннадія Прокоповича – прим. Футбол 24) відомо, 80 тисяч євро знято з рахунку зазначеної громадської організації, конвертовано у гривню та незаконно передано тренерам СДЮСШОР з футболу «Юність» Особа_6, Особа_7, Особа_8. На всіх листах до ФФУ підписи від імені директора СДЮСШОР з футболу Юність Особа_9 виконано Особа_6″, – говориться у ухвалі суду.

ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність vs СДЮШОР «Юність»: хто є хто

В ході проведення тимчасового доступу до речей і документів ФФУ встановлено, що для отримання паспорта Ярмоленка для подальшої підготовки документів для отримання платежу солідарності до ФФУ звертався саме Комунальний позашкільний навчальний заклад СДЮШОР Юність.

«Ніяких документів у громадській спілці Федерація футболу України, у яких відображено, що Ярмоленко виступав за команди ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність, немає», – йдеться в ухвалі суду.

ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність створена лише 30 квітня 2015 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ярмоленко в лангетці відвідав ДЮСШ у Чернігові та зустрівся з юними футболістками

В ухвалі суду сказано, що при цьому 20 грудня 2017 року між ТОВ «ФК ОСОБА_10 (Київ)» (Україна), ОСОБА_10 Київ (Кіпр) Лтд. та ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність (під ОСОБОЮ_10, можливо, мається на увазі Динамо) укладено договір, в якому зазначено, що Ярмоленко виступав за команди ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність в періоди з 16 вересня 1997 року по 31 травня 2003 року та з 16 квітня 2004 року по 23 березня 2006 року.

У зв’язку з цим ТОВ «ФК ОСОБА_10 (Київ)» (Україна), ОСОБА_10 Київ (Кіпр) Лтд. та ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність домовились і визначили, що розмір платежу солідарності на адресу ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність складає 150 тисяч євро.

«Відповідно до листа від 29 березня 2018 року СДЮШОР Юність з ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність ніяких фінансового-господарських взаємовідносин не проводила, грошових коштів від ТОВ ФК Динамо Київ у якості платежу солідарності не отримувала», – зазначається у судовому рішенні.

ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність: що це?

Як було зазначено вище, ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність була створена в квітні 2015 року. ГО наразі зареєстрована в с. Киїнка Чернігівського району Чернігівської області (спочатку в Чернігові).

За даними сервісу YouControl, з часу створення організації в 2015 році її керівником є Олександр Михайлович Салій.

Перелік засновників ГО: Салій Олександр Михайлович, Салій Валентин Михайлович та Омельяненко Марія Миколаївна.

У відкритих джерелах, в тому числі в судових ухвалах, поки що немає інформації, чи є вони фігурантами даної справи.

2,3 млн гривень перевели в СДЮШОР Юність, сума арештована

10 квітня 2018 року до слідчого управління ГУ Нацполіції в Чернігівській області надійшла заява від директора Юності Геннадія Прокоповича (27 лютого 2018 року Прокопович змінив на цій посаді Володимира Курбакова) про те, що 4 квітня 2018 року з розрахункового рахунку, відкритого ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність, на розрахунковий рахунок СДЮШОР Юність, відкритий у Головному управлінні Державної казначейської служби України у Чернігівській області, надійшли грошові кошти у сумі 2 млн 324 тис. 416 грн з призначенням платежу «на розвиток матеріально-технічної бази».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мережу зворушило відео з Ярмоленком

Директор СДЮШОР зазначив, що Юність жодних фінансово-господарських взаємовідносин з вказаною громадською організацією не мала, та вважає, що це частина незаконно отриманого ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність платежу солідарності, який фактично повинен був отримати очолюваний ним заклад та просить накласти на ці кошти арешт з метою їх збереження.

Суд вирішив арештувати вказані кошти «для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема, з метою збереження речових доказів вчинення шахрайських дії з боку невстановлених осіб ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність».

Що далі?

В Єдиному державному реєстрі судових рішень є декілька ухвал суду за поданням слідчого щодо діяльності таємничої ГО Чернігівський обласний футбольний клуб Юність. Зникла чимала сума, 150 тисяч євро, а значить, резонанс цій справі гарантований.

Які ще сюрпризи нас очікують, побачимо. Наразі є багато темних плям у цій справі, в тому числі:

1. Цікаво, навіщо Динамо перерахувало кошти організації, створеній лише в 2015 році (і чи не помилка це, а якщо помилка, то чия?).

2. Хто стоїть за можливою аферою? Чи замішані в ній футбольні чиновники?

3. Чи побачить школа, що виховала гравця збірної України, гроші, на які вона заслужила?

4. І головне: як зробити так, який механізм впровадити, щоб «ліві» організації були позбавлені найменшого шансу отримати кошти футбольних шкіл в при наступних великих трансферах?

Джерело: 24 Канал

Ще статті по темі

Back to top button