Транспортний колапс у Козельці наступає ЧL

Вивіска поки що на місці

Вже майже місяць у Козельці не працює автостанція. Вхідні двері  чималого приміщення обклеєні оголошеннями про призупинення роботи і графіками руху рейсових автобусів, які можуть за звичкою заїхати на платформу за ймовірними пасажирами. Селище поступово охоплює транспортний колапс. Люди у відчаї, а місцева влада не може вирішити проблему.

Як це не дивно звучить, великий районний центр, розташований між Черніговом і Києвом, і з якого автобуси роз`їжджаються у кількох напрямках, може залишитись без автостанції. За місяць, поки вона не працює, і козельчани, і люди з навколишніх сіл уже відчули серйозні незручності.

– Дві маршрутки пройшло – ніхто нас не забрав. Ми виїжджаємо своєю машиною на трасу. Знову ж чотири маршрутки проїжджає Київ-Чернігів – і ніхто не зупиняється. Із 15-ої до 18-ої всі забиті маршрутки. – скаржиться жителька селища Тетяна Коханенко, якій доводиться  щонеділі  проводжати до Чернігова доньку-студентку.- Зупиняється приватник, і ми в страху – віддати дитину чи не віддати у чужі руки. Ми – проти цього!

Кількість автобусних маршрутів через збитковість скоротилась, а дізнатись телефоном від диспетчера про можливий рейс тепер зась. Тож доводиться винаймати авто і платити 200 гривень за  відстань у якихось 30 кілометрів.

У райдержадміністрації пояснюють: така ситуація склалася через конфлікт двох бізнесових структур – товариства «Гармонія», котре відкрило на раніше орендованій частині території автостанції супермаркет «Фора», і публічного акціонерного товариства «Чернігівське обласне підприємство автобусних станцій 17499», якому належить автостанція. Власники вимагають від супермаркету перенесення входу начебто для безпеки пасажирів і на інші варіанти не погоджуються.  :

– Керівництво «Фори», яка офіційно орендує земельну ділянку,  розробило ряд варіантів виходу із даної ситуації: обмеження  доступу покупців  на посадковий майданчик,  встановлення там шлагбауму або встановлення відповідних дорожніх знаків. Але ж тут, я вважаю,  неконструктивну позицію займає управління автостанцій. Тому що ні на один з  варіантів вони не погоджуються, – коментує перший  заступник голови райдержадміністрації Юрій Заславський.

Представники підприємства автобусних станцій і справді досить категоричні. Зокрема, начальник виробництва Євген Ананко озвучив позицію керівництва таким чином:

– «Фора» переносить вхід, щоб не порушувалась безпека пасажирів – і станція відкривається.  І рішення таке було спеціальною комісією прийняте 19 січня, яке через місяць поміняли і адміністрація, і рада. Більше, вибачте, я вам нічого не скажу. Якщо не піде на наші умови, то подальша доля автостанції – закриття.

Злополучна Фора

Така впертість власників наштовхує на думку: а чи не робиться все для того, щоб загнати ситуацію у глухий кут і просто продати приміщення? На жаль, не зрозуміла позиція стосовно цього обласної державної адміністрації, до якої, за словами Юрія Заславського, неодноразово звертались представники створеної при райдержадміністрації ініціативної групи. Реакція – нульова.

А громадяни вимушені псувати собі нерви і наражатись на небезпеку, «голосуючи»  на узбіччі траси в очікуванні «попутки», яка може виявитись для них фатальною.

Зачинені двері автостанції

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register