У 2020 році на ринки Чернігівщини поставлено понад 300 тонн риби

fish

Рибогосподарську діяльність на території Чернігівської області у 2020 році здійснювали сім суб’єктів промислового рибальства та 62 суб’єкти аквакультури.

Так, для цілей аквакультури в області у 2020 році використовували 757 га ставів, 120 м2 басейнів і 298 га водосховищ. Промисловий вилов здійснювався на річках Дніпро та Десна з озерами.

Загалом у 2020 році в області виловлено понад 324 тонни товарної риби, яка була поставлена на споживчі ринки для потреб населення. Так 83% (269 тонн) товарної риби забезпечили суб’єкти аквакультури та 17% (55 тонн) – промислові рибалки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 53 порушення Правил рибальства на зимувальних ямах

Аквакультура традиційно найбільше реалізовувала рослиноїдні види риб: короп, товстолоб та білий амур. У промисловому вилові переважали аборигенні види риб: лящ, плоскирка, плітка, карась сріблястий, синець і щука.

Попри значний потенціал розвитку рибної галузі, на Чернігівщині показники вилову товарної риби, порівняно з 2019 роком, зменшилися на 44%. Так, якщо у 2019 році було продано населенню 586 тонн риби, то у 2020 році цей показник зменшився через низку причин.

Витрати на утримання в належному стані рибогосподарських водних об’єктів різного циклу щороку зростають і не кожен суб’єкт господарювання справляється з фінансовим навантаженням.

Відсутність кваліфікованих спеціалістів-рибоводів також гальмує розвиток галузі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині норка ласує уловом рибаків (Відео)

Крім того, останніми роками на стан рибогосподарських водойм впливають природні та антропогенні фактори. Підвищення температури повітря, збільшення забору води з водотоків для потреб аграрного сектору та розорювання прибережних захисних смуг призводить до обміління та повного пересихання водойм.

Натомість розвиток рибної галузі є одним із пріоритетних напрямків української економіки.

Держрибагентством визначено головні напрями, над якими працюватимуть у 2021 році. Зокрема, триватиме робота з вирішення проблемних питань рибницьких господарств, вестиметься соціальний діалог із виробниками аквакультури щодо розроблення порядку субсидіювання суб’єктів аквакультури та формування ефективного механізму їх державної підтримки. Також буде удосконалюватися система державного контролю за рибною продукцією з урахуванням практики ЄС.

У грудні 2020 року Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України створена робоча група з розроблення проєкту Кодексу ведення відповідального рибного господарства. Кодекс має стати єдиним уніфікованим документом і регулювати питання функціонування всього рибогосподарського сектору.

Джерело: сайт Чернігівського рибоохоронного патруля

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register