Суспільство

У Чернігівській області 2 заклади надають допомогу при гострому інфаркті міокарда за Програмою медичних гарантій

Під час повномасштабної війни в українців зросли ризики розвитку серцево-судинних захворювань, вони розвиваються непомітно та призводять до інсультів та інфарктів. У 2023 році в Україні 40 732 пацієнтів з інфарктом отримали стаціонарну медичну допомогу. З початку 2024 року на Чернігівщині допомогу при гострому інфаркті міокарда отримали 190 осіб, в цілому в Україні – 8291.

Лікування інфаркту в Україні безоплатне за Програмою медичних гарантій, його вартість сплачує Національна служба здоров’я. У 2024 році в Україні 74 лікарні уклали договори з НСЗУ на надання послуг за пакетом “Медична допомога при гострому інфаркті міокарда”.

“У Чернігівській області договір на лікування гострого інфаркту міокарда з Національною службою здоров’я мають 2 заклади. У цих закладах пацієнт має можливість безоплатно отримати весь необхідний перелік допомоги. Доплачувати за ліки та обстеження не потрібно, вартість лікування сплачує НСЗУ. Пацієнту з підозрою на інфаркт не потрібне направлення лікаря чи наявність декларації, щоб отримати медичну допомогу безоплатно. Інфаркт міокарда – це невідкладний стан, людину в потрібний медичний заклад доставить бригада екстреної медичної допомоги. Медична допомога також безоплатна при самозверненні та переведенні з іншої лікарні”, – зазначила директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «На Майдані я зрозумів, що разом ми можемо змінити багато»: історія прикордонника з Чернігівщини

За лікування інфаркту НСЗУ сплачує медичним закладам:

  • 43 573 грн – за надання медичної допомоги із проведенням стентування;
  • 25 261 грн – за надання медичної допомоги без проведення стентування.

На Чернігівщині договір на надання допомоги при інфаркті мають: Чернігівська міська лікарня №2, Чернігівська обласна лікарня.

Які послуги надаються безоплатно: 

  • діагностика (КТ, МРТ, ангіографія, лабораторні дослідження);
  • проведення тромболітичної терапії (при інсульті), стентування (при інфаркті);
  • цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації;
  • медична реабілітація в гострому періоді;
  • лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів та витратні матеріали;
  • ліки та медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету (наприклад, стенти);
  • харчування в стаціонарних умовах.

Повний перелік медичних послуг опубліковано на сайті НСЗУ в розділі Контрактування/Вимоги ПМГ-2024/п.7/  за посиланням https://cutt.ly/kwBmznvD Адресу та контакти найближчих медзакладів, які мають відповідний договір з НСЗУ, можна дізнатися в оператор контакт-центру за номером 16-77 або  за допомогою дашборда https://cutt.ly/K9Egnx1 “Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій”.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button