Суспільство

У чернігівському Дитинці археологи виявили цікаві знахідки (Фото)

На території стародавнього Дитинця 26 червня розпочалися чергові науково-дослідні роботи Чернігівської археологічної експедиції Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.

«Третій день робіт на території Чернігівської фортеці (Дитинця) приніс цікаві результати», – повідомила 29 червня керівник досліджень, кандидат історичних наук Олена Черненко на сторінці Facebook.

«Ми виявили залишки печі, складені з повторно використаної цегли-плінфи. Плінфа кінця ХІІ – початку ХІІІ ст., а піч побудували не пізніше ХІV ст. Судячи з формату і знаків на бічних гранях, плінфа може походити з якоїсь ще невідомої давньоруської будівлі», – зазначає науковець.

«Можливо, з нею пов’язані ті розвали, які нам вдалося виявити на сусідній ділянці ще минулого року. Та й цього року плінфи чимало. Окрім цього, багато уламків шліфованих плит пірофіліту (шиферу) і просто уламків пірофіліту. Ну й інші знахідки, характерні для нашарувань наших стародавніх міст. Зокрема сокира і острог для риболовлі. Для третього дня багатообіцяюче. Сподіваємося на продовження», – пише Олена Черненко.

Як повідомлялося, розкопки на території Валу проходять на виконання «Обласної цільової програми археологічних досліджень у Чернігівській області на 2013–2020 рр.», за сприяння Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній». Замовник досліджень – Чернігівський обласний історичний музей імені В.В. Тарновського.

У роботах беруть участь наукові співробітники заповідника та студенти Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка.

Фото Олени Черненко

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button