У Чернігові хочуть встановити пам’ятник меру

На сайті Чернігівської міської ради з’явилася електронна петиція, в якій пропонується встановити погруддя колишньому очільнику міста Василю Хижнякову, з ім’ям якого пов’язана поява в Чернігові кінця ХІХ століття багатьох благ цивілізації (водогін, електроосвітлення, бруківка тощо).

У петиції, зокрема, вказано, що влітку 1897 року в Чернігові було встановлено два перші пам’ятники. Обидва вони були знищені за часи революцій, зрештою, до наших днів лишився постамент одного з них. На цьому постаменті до осені 2014 року стояло погруддя Фрунзе.

Оскільки зараз вказаний постамент, спроектований академіком Марфельдом, пустує, таким чином створюючи непривабливий вигляд туристичного центру міста, пропонується провести його реставрацію з встановленням у подальшому погруддя найшанованішому очільнику міста Василю Михайловичу Хижнякову.

Так буде віддано данину шани одному з найзначиміших градоначальників (як це прийнято в багатьох містах Європи) та збережено 120-річну пам’ятку містобудування, не кажучи вже про те, що місто поповниться ще однією локацією на туристичній мапі.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password