Суспільство

У Чернігові проведуть переоблік неприватизованих квартир

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 15 жовтня підписав розпорядження «Про ведення обліку багатоквартирних будинків та житлових приміщень«..

Розпорядження уточнює механізм приведення правовідносин у сфері утримання й управління житловим фондом міста у відповідність до норм чинного законодавства України.

Про це повідомили у пресслужбі Чернігівської міської ради.

Зокрема, комунальні ЖЕКи мають списати всі житлові будинки зі свого балансу та вести побудинковий облік багатоквартирних будинків на позабалансових рахунках як майна, переданого в управління. Також вони мають вести облік житлових приміщень державного житлового фонду та житлового фонду комунальної власності територіальної громади Чернігова в будинках, які перебувають в управлінні підприємств, а також у будинках, які були за рішенням виконавчого комітету Чернігівської міської ради списані з балансу або передані на баланс іншим управителям/ОСББ.

При цьому приватизовані житлові приміщення зніматимуться з позабалансового рахунку підприємства (на підставі відповідного розпорядження органу приватизації). А неприватизовані – залишатимуться.

Відділу квартирного обліку та приватизації житлового фонду міської ради цим розпорядженням доручено спільно з комунальними ЖЕКами провести інвентаризацію та сформувати єдину впорядковану базу житлових приміщень державного житлового фонду та житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернігова.

Одночасно комунальні ЖЕКи зобов’язані надавати цьому відділу й інформацію щодо житлових приміщень державного житлового фонду та житлового фонду комунальної власності територіальної громади м. Чернігова, в яких відсутні наймачі, піднаймачі, інші зареєстровані особи. На необхідності підготовки такого розпорядження чернігівський міський голова раніше неодноразово наголошував на нарадах із керівниками структурних підрозділів міської ради.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Квартирні афери в Чернігові: далекобійники з ОLX та місця загального користування в новобудовах

Проблема назріла давно: фахівці вже тривалий час говорили про необхідність упорядкування обліку неприватизованих квартир у разі передачі всього будинку на баланс ОСББ або зняття його з балансу ЖЕКу.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button