У Чернігові стартувала «Школа молодого журналіста» (Фото)
У Чернігові стартувала тримісячна навчальна програма для журналістів-початківців або для тих, хто мріє дізнатися більше про фах медійника.
Друга «Школа молодого журналіста» реалізується Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Чернігівської ОДА спільно з Асоціацією регіональних ЗМІ і благодійним фондом «Майбутнє Чернігівщини».
Курс передбачає:
— спілкування з професійними журналістами, медіаекспертами та фахівцями у сфері комунікацій з Чернігова та Києва;
— відвідування реальних медіаприводів та перебування у професійному середовищі;
— практичні завдання та їх оцінювання експертами; можливість стажування у Департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА.
Заплановані відкриті лекції з відомими українськими журналістами та блогерами, тренерами планується долучити професійних медійників, які працюють у фахових виданнях національного рівня.
— Перший проект «Школа молодого журналіста» було реалізовано у 2014 році: 2,5 місяці занять; більше 10 тем; випуск власного друкованого номера газети; 10 випускників, які встигли за цей час попрацювати у виданнях «Час Чернігівський», «Деснянська правда», «ЧЕline», у Департаменті та займаються громадською діяльністю. Цьогоріч для курсу було відібрано 22 охочих, — повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Андрій Подорван.
За словами учасників проекту, більшість прийшла до «школи», аби систематизувати свої знання та навчитися чогось нового. Для багатьох поштовхом записатися на цей курс стала нещодавня лекція з медіаграмотності для філологічного факультету ЧНПУ, яку провів координатор проекту Валерій Сорокін.
Навчання у «Школі молодого журналіста» безкоштовне: цей проект реалізується коштом обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016–2020 роки та за сприяння фонду «Майбутнє Чернігівщини».
Утім, сертифікати отримають лише ті, хто сумлінно виконуватиме завдання та відвідуватиме не менше 75 % занять.
Привітати «новобранців» прийшли також і голова ГО «Асоціація регіональних ЗМІ» Олександр Назаренко, заступник керуючого благодійним фондом «Майбутнє Чернігівщини» Тетяна Федюк, голова обласної організації Національної спілки журналістів України Анатолій Тютюнник і голова Чернігівської «Професійної спілки працівників мас-медіа міста Чернігова» Всеукраїнської професійної спілки «Незалежна медіапрофспілка України» Владислав Савенок.
Цього ж дня учасники проекту відвідали і перший тренінг із теми «Сучасна журналістика: розвиток та тренди», який провів Олександр Назаренко.
Фоторепортаж Віктора Кошмала