Суспільство

У Чернігові відкрили денний центр соціально-психологічної допомоги

14 листопада за адресою проспект Левка Лук’яненка, 47, у Чернігові відбулося відкриття Денного центру соціально-психологічної допомоги для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Ініціатива реалізована в межах проєкту UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, під назвою «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» за сприянням Міністерства соціальної політики України, Чернігівської міської ради, за фінансової підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги, уряду Норвегії та у партнерстві з ГО «Асоціація експертів із запобігання та протидії гендерно зумовленому насильству».

На відкритті Денного центру була присутня заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур. 

У 2023 році до правоохоронних органів Чернігова з приводу домашнього насильства та насильства за ознакою статі звернулися 1604 особи, з них 1405 – жінки. За 9 місяців поточного року звернулося 916 осіб, із них 837 – жінки. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігівський спортсмен бере участь у фіналі Кубка світу з парафутболу у складі збірної України

Денний центр – це безоплатний, доступний і безпечний простір, де в комфортних умовах постраждалі від насильства можуть отримати комплексну допомогу, зокрема:

– консультування психолога/-ині та соціального працівника/-ці;

– юридичне консультування;

– послугу соціального супроводу, спрямовану на подолання або мінімізацію наслідків домашнього та гендерно зумовленого насильства;

– інформування про послуги інших організацій та установ, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.

З 2023 року Чернігів бере участь у цьому проєкті, у межах якого проведено навчання фахівців/-чинь соціальної роботи, психологів/-инь, юристів/-ок та представників/-ць поліції. У місті працюють міський центр соціальних служб, кризова кімната і мобільна бригада.

Інформаційна довідка: UNFPA – Фонд ООН у галузі народонаселення є провідною агенцією ООН, яка зосереджує свою роботу у сфері гендерної рівності, репродуктивного здоров’я та розбудови потенціалу молоді. Спільно з партнерами UNFPA працює у 150 країнах та територіях світу. Представництво в Україні працює з 1997 року.

Проєкт «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» – це проєкт UNFPA з розбудови муніципальних систем запобігання та протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству. Спрямований на посилення спроможності та ролі муніципалітетів у розбудові стійких механізмів захисту та надання допомоги постраждалим від домашнього насильства. Передбачає розвиток мережі якісних спеціалізованих послуг і покращення координації та міжвідомчої взаємодії органів і служб на муніципальному рівні, а також активізацію та залучення мешканців громад до запобігання та раннього виявлення випадків домашнього насильства.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Пресслужба Чернігівської міської ради 

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button