У Чернігові започаткували власну Книгу рекордів і вже встановили перший (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2020/01/9aa5110c311108a867388da0fa9e3724-big1080-e1578820807784.jpg)
11 січня на Красній площі Чернігова відбувся традиційний фольклорний фестиваль “Де коза ходить, там жито родить”, під час якого встановили перший рекорд для Книги рекордів Чернігова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чернігів вперше прийняв міжнародний фестиваль «JAZZ BEZ»
У фестивалі, який проводиться щорічно і вже став однією з візитівок Чернігова, цього року взяли участь, крім місцевих колективів, 5 етно-гуртів з Київщини: «Баламути», «Щука-Риба», «Кросна», юнацький гурт «Ясно-Красно» із села Ходосівка та студентській гурт «Придане». Дійство відбувалося не тільки на сцені, а й навколо неї: бажаючі могли взяти участь в обряді водіння кози та запальних народних танцях, рухи яких вивчали тут же всі разом.
Частиною фестивалю стало пригощання всіх охочих сіверським борщем, 200 літрів якого зварили у гігантському казані прямо на площі. Поки борщ готувався, про справжні традиції приготування саме поліського, сіверського борщу присутнім розповідала відома дослідниця історії української кухні, авторка статей, книг і радіопередач на цю тему, засновниця проекту “Їжакультура” Олена Брайченко. Зокрема, з давнини на Чернігівщині була традиція використовувати в цій страві заквашений цукровий буряк, оскільки у зв’язку з роботою в нашому регіоні цукрвих заводів саме тут була традиція його вирощування.
Приготування й пригощання борщем у такому обсязі зафіксували як перший рекорд у Книзі рекордів Чернігова, яку віднині вестиме Управління культури та туризму Чернігівської міської ради. Сертифікат про встановлення рекорду вручили Олександру Шевченку — власнику і шеф-кухарю чернігівської кейтерінгової компанії “Банда вкуса”, яка приготувала страву і подарувала чернігівцям та гостям міста такі цікаві і смачні враження.
У майбутньому книгу збираються поповнювати й іншими рекордами, встановленими в нашому місті.
Пресслужба Чернігівської міської ради
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv