У Чернігові зацвів каштан (Фото)

39394008_1721439444620406_6175592960768344064_n

У центрі Чернігова зацвів каштан. Це явище помітила чернігівка і опублікувала світлини на своїй сторінці у Facebook.

Явище повторного цвітіння каштанів не таке вже й рідкісне і його можна побачити в різних рослин у другій половині літа й восени. Так стверджують фахівці.

Зокрема, дуже часто можна спостерігати повторне цвітіння білої акації, вишні, калини, горобини, бузини, а також ромашки непахучої, конюшини, льону та багатьох інших трав’янистих рослин.

– Причини несвоєчасного цвітіння рослин дуже різноманітні. Насамперед, це пов’язано з кліматичними умовами. Рання весняна посуха або пізні заморозки, які перешкодили нормальному розвиткові, обумовлюють «розтягнення цвітіння». При настанні надзвичайно холодної погоди влітку або, навпаки, спеки восени – рослини бувають ніби обмануті, сприймають літо чи осінь за весну й починають невчасно цвісти, – розповіла ландшафтник Світлана Молодецька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові повсихали каштани: біологи назвали причину

Фахівець додає, що фізіологія рослин пояснює це явище і тим, що при нормальній погоді рослина відцвітає і переходить у стан спокою. Формуються квіткові бруньки, які мали б зацвісти наступного року. Але стан спокою деяких рослин може перериватися, коли йдуть сильні дощі, а потім встановлюється тепла сонячна погода, і рослини знову починають цвісти.

– Часто повторному цвітінню рослин сприяють і інші несприятливі фактори: градобій, обламування гілок, об’їдання гусінню листя та інші пошкодження рослин. Обстеження каштанів, які повторно зацвіли, у багатьох містах України, виявили майже стовідсоткове пошкодження листя на деревах личинками нового для України виду шкідників – мінуючої молі.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register