Суспільство

У Ніжині навчають виживати та рятувати (Фото)

Тактика ведення бою, евакуація поранених із зони бойових дій, надання першої медичної допомоги, робота бойових груп у приміщенні та на відкритій місцевості, стрес-тести новобранців і на завершення – закріплення знань на практиці.

У Ніжині демобілізовані бійці, волонтери та активісти навчали молодь, як вижити на війні, врятувати побратима та захистити Батьківщину.

Вони пройшли війну й об’єдналися задля добрих справ. Колишній бійці добробатів і Збройних сил України, які нині представляють Спілку ветеранів війни з Росією, разом із волонтерами навчають молодь поводженню в стресових ситуаціях. Одним із ефективних комунікативних майданчиків є вишколи, де охочих навчають ефективній взаємодії в складі організованих груп.

Свою програму організатори заходу розрахували на два дні. Перший – теоретична частина, яку також поділили на дві частини: навчання в класах і на природі.

«На вишкіл зголосилося близько чотирьох десятків охочих, – розповідає організатор заходу волонтер Олександр Максимець. – Інструкторами виступили досвідчені бійці та медики, які не просто пройшли війну, а побували в найгарячіших точках Донбасу: евакуйовували поранених з-під Широкіного, займали промзону Авдіївки, просувалися на Світлодарській дузі. Загалом, вони мають чим поділитися і що сказати».

Практичну частину вишколу інструктори також поділили на кілька частин. Ніжинську молодь навчали основ поводження зі зброєю, тактичного переміщення та роботи в групах – у так званих червоній і жовтій зонах. Особливу увагу присвятили наданню першої медичної допомоги та евакуації поранених із поля бою. Закріпили навички на пейнтбольному майданчику, евакуйовуючи умовних поранених до медичного транспорту та відпрацьовуючи тактичне переміщення реальної бойової одиниці в умовах обстрілу.

Організатори заходу відзначають, що мають намір поставити на потік вишкільну систему, адже навчання молоді в стресових ситуаціях системно ніхто не проводить. Особливу увагу активісти та ветерани приділяють ідеологічно-патріотичному вихованню.

Джерело: nizhyn.in.ua

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button