У «секретному» смороді на Шерстянці винне пиво

8572_1-1

Джерело смороду, від якого потерпали жителі чернігівського мікрорайону «Шерстянка», виявлено. До Чернігівської міської ради надійшла електронна петиція від мешканки міста стосовно викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що спричиняють неприємний запах протягом останніх місяців у різних районах міста Чернігова.

Автор петиції просив розслідувати та роз’яснити населенню, чи не впливає цей сморід і його джерело на здоров’я людей, а також усунути цей сморід та причину його виникнення.

За інформацією Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, що надана у відповідь на цю електронну петицію, екологічна інспекція КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради терміново провела обстеження території міста і порушень п.10.2.26 Правил благоустрою м. Чернігова не виявила.

Екологічна інспекція міської ради в межах своїх повноважень постійно проводить обстеження території міста щодо дотримання Правил благоустрою м. Чернігова.

Чернігівським міським відділом ДУ «Чернігівський обласний лабораторний  центр Міністерства охорони здоров’я України» щоквартально проводяться лабораторні дослідження атмосферного повітря за 12 шкідливими речовинами: вуглецю оксид, тверді суспендовані частинки, ангідрид сірчистий, азоту діоксид, аміак, фенол, формальдегід, кислота сірчана, хлор, хром VІ валентний, марганець, свинець.

У зв’язку з численними зверненнями громадян до Державної екологічної інспекції в Чернігівській області стосовно неприємного запаху в районі с. Жавинка та районі «Шерстянка», Держекоінспекцією проведена відповідна робота щодо встановлення джерела забруднення. З’ясовано, що, ймовірно, негативний вплив на атмосферне повітря міста створюється в результаті діяльності ТОВ «Техагросоюз», потужності якого знаходяться на колишній території ПАТ «Чернігівське Хімволокно».

У ході проведеної Держінспекцією перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства при здійсненні господарської діяльності ТОВ «Техагросоюз» було встановлено, що в орендованих приміщеннях підприємство встановило лінію з переробки відходів виробництва пива (пивної дробини після пивоваріння) та лінію з виробництва паливних гранул із відходів деревини. Джерелом неприємного запаху є органічна сировина (зернові відходи), що висушується та подрібнюється на спеціальному обладнанні. Вона є домішкою до раціону харчування тварин та птиці. При цьому хімічні речовини в технологічному процесі не використовуються.

Інспекторами з охорони навколишнього природного середовища виявлено факти порушень вимог природоохоронного законодавства, за які керівника ТОВ «Техагросоюз» притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 986 грн і надано обов’язковий до виконання припис, яким у термін до 15.10.2016 року зобов’язано вжити вичерпних заходів для усунення неприємного запаху та безумовного дотримання встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Крім того, за вказані правопорушення передбачена цивільна відповідальність суб’єкта господарювання. Наразі Держекоінспекцією у Чернігівській області вчиняються відповідні процесуальні дії для обрахування збитків, що завдані навколишньому природному середовищу в результаті порушень вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Техагросоюз».

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register