Суспільство

У селі на Чернігівщині радянська влада перетворила церкву на зерносховище

У селі Вербівка біля Ріпок у 1875 році на честь великомученика Георгія Переможця була збудована церква. За часів радянської влади храм перетворений на зерносховище (доволі популярна практика тих часів). Із внутрішнього оздоблення церкви було знищено іконостас та кіоти з іконами.

Однак збережено дуже чудові розписи на стінах та стелі, хоча і не в ідеальному стані. Дані розписи чекають професійної реставрації з боку волонтерів чи меценатів, бо маленька громада прикордонного села сама таку процедуру оплатити не може.

Храм відновив свою діяльність в часи ІІ світової війни, і з тих часів не прийняв свого функціонування.

Джерело: Сіверські церкви

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button