У семи няньок – дитина без ока: риба гине, а представники більш ніж семи державних структур розводять руками

13616390_112843472483425_775483581_o

Державна екологічна інспекція, Деснянське басейнове управління, ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби», управління ДСНС, управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Чернігівській області, Держпроспоживспілка, департамент цивільного захисту та оборонної роботи ОДА, Департамент екології та природних ресурсів ОДА, Козелецька РДА – місцеві представники всіх цих структур на чолі з заступником голови ОДА Леонідом Сахневичем (який так і не з’явився) обговорювали проблему, що виникла навколо забруднення річки Остер сьогодні під час брифінгу в Чернігівській ОДА.

Результат обговорення: проблема є, але вона перебільшена громадськістю. В усьому винна природа (спека, болота, опади) і вирішити все може тільки природа. За словами головного держінспектора області, начальника Державної екоінспекції в регіоні Леоніда Бурковського, Остер – не єдина річка, що потерпає від аналогічних проблем.

“Це ж саме спостерігається і в р. Удай. Риба гине кругом, майже в кожному районі. У річці підвищені рівні заліза, аміаку, фосфат іонів, пов’язані зі змивами з боліт”, – зауважив він.

Також акцентувалася увага на тому, що зараз діють обмеження і в області, що прилягає до водойми: не можна вживати сирої води з колодязів, купатися, мити ягоди, посуд тощо.

Загальний спокій чиновників не підтримав Козелецький селищний голова Валентин Бригинець.

«Не треба применшувати ситуацію. З Козельця зробили відстійник. Люди налаштовані радикально. Якщо ви доведете, то громада може самостійно відкрити шлюзи. Що в нас у державі відбувається, що така кількість державних структур не може вирішити проблему, а може тільки її констатувати і сказати, що винна природа?», – сказав він.

«Річка зарегульована. Можливо, перетвориться на канал. Може, колись осушимо болота, що знаходяться поряд із річкою. Мабуть, доля в неї така», – підбила підсумок начальник відділу водних об’єктів Деснянського басейнового управління Ольга Сластьон

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register