В управлінні охорони здоров’я прокоментували ситуацію з дитиною, хворою на туберкульоз

8d94816553333084d18d13af0c48490e

Сьогодні, 31 травня, стало відомо, що у Чернігові уроки у 35-й школі відвідувала дитина з відкритою формою туберкульозу.

Новина викликала обурення серед чернігівців, зокрема батьків учнів 35-ї школи, та паніку.

Аби з’ясувати  ситуацію та дізнатися, чи загрожує вона іншим учням школи, яка є найчисельнішою у Чернігові, журналісти ЧЕline звернулися до начальника Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислава  Кухаря.

«Ніякої відкритої форми туберкульозу у цієї дитини і будь-яких інших немає, дитина хвора на закриту нелегеневу форму туберкульозу, тобто вона не виділяє живих паличок Коха. Легені у дитини чисті, у неї не туберкульоз легенів. Який саме, я не маю права розголошувати», – розповів Владислав Кухар.

За словами очільника управління охорони здоров’я, дитина була обстежена не через захворювання, а з профілактичною метою. Після туберкулінової проби реакція виходила за межі граничної норми. Після цього дитина одразу ж була направлена на дообстеження до тубдиспансеру.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Конфлікт через шкільну уніформу: батьки чернігівської школи обурилися шкільним правилам

«Все відбувалося згідно з чинним законодавством. При такій формі захворювання дитина загрози для навколишніх не становить і може відвідувати навчальний заклад, – зазначає Владислав Кухар. – Зі 170 дітей, які були з хворою дитиною поряд, так би мовити, контактних тільки 3. Вони будуть направлені на обстеження до диспансеру».

Іншим дітям, згідно з приписом санстанції, буде проведено туберкулінодіагностику. Інформуватимуть батьків цих дітей через дільничну мережу поліклінік за місцем проживання дитини.

Законодавчо при такій формі захворювання, яка була виявлена у цієї дитини, проводити якісь додаткові заходи у приміщенні, у цьому випадку класі школи, де безпосередньо навчалася дитина, не потрібно, але, відзначив Владислав Кухар, санстанція вивчає це питання і якщо вирішить, що такі заходи необхідні, то це буде зроблено.

За інформацією, наявною у начальника управління охорони здоров’я, школа інформувала батьків про ситуацію, однак батьки, опитані журналістами ЧЕline, дізналися про це здебільшого з соцмереж.

Директор 35-ї школи Наталія Фара від коментарів відмовилась, посилаючись на те, що дане питання у компетенції медичних працівників.

Інформація щодо батька дитини, через нерозголошення діагнозу, залишається непідтвердженою.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register