Конфлікт через шкільну уніформу: батьки чернігівської школи обурилися шкільним правилам (Відео)

Щоденник її 13-річної доньки, учениці 35-ї чернігівської школи, обписаний численними зауваженнями. Усі вони стосуються єдиного – школярка приходить до школи в одязі, не прийнятному для відвідування навчального закладу. Найбільше, розповідає мама Наталя, дитині докучає шкільний завуч.

«Написано, що в щоденнику отримала зауваження заступника з виховної роботи Луценка С.А., тобто цілого заступника з виховної роботи, що вона без форми», – розповідає мама школярки Наталія.

Донька Наталі – семикласниця Яніна – вже давно відмовилася від шкільної форми, бо в ній дитині некомфортно. У її гардеробі джинсові штани і спідниці, блузки, сорочки і футболки. Зовнішній вигляд школярки під пильною увагою мами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчителям за роботу в спеціальних школах та інклюзивних класах доплачуватимуть

«Звісно, що бачу, у що вона вдягається, я їй купую ці речі, а не вона сама. Я вважаю, що вона вдягнена нормально, це зауваження не дитині, а мені, або будь-яким батькам», – зазначає мама школярки Наталія.

Зауваження в щоденниках у цій школі пишуть усім, хто дозволив щось зайве у зовнішньому вигляді. Робити це мають право навіть чергові учні.

«Модно не модно, але є правила – не можна ходити у верхньому одязі, не можна в головному уборі ходити, у рваних джинсах не можна ходити і щоб деякі частини тіла оголялися, це неприпустимо», – говорить черговий учень Чернігівської ЗОШ №35 Іван.

Порушників шкільного режиму записують у журнал. Він лежить на столі у чергового. Для батьків у щоденнику теж залишають повідомлення – аби вони звернули увагу на те, у чому вбрана їхня дитина. Правила зовнішнього вигляду школярів затвердили у школі ще у 2014 році. Учителі наголошують на їх дотриманні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батьки учнів школи №10 записали відеозвернення

«Зауваження робляться тим учням, які приходять у джинсах розірваних, дівчатка 8-9 класів – голі животи. Ми намагаємося робити все, щоб наша школа була найкраща, щоб наші діти були найохайніші», – зазначає завуч Чернігівської ЗОШ №35 Сергій Луценко.

«Поки що жодних нормативів немає, що буде в майбутньому? Я не готовий сказати. Якщо буде запит суспільства, то будемо розглядати і приймати відповідні рішення», – зауважує начальник Чернігівського міського управління освіти Василь Білогура.

Поки вчителі вимагають від учнів одягати на уроки скромне вбрання, школярі хочуть носити те, що їм до вподоби, адже це допомагає бути індивідуальними. До речі, носити класичну шкільну форму учнів чернігівських шкіл ніхто не зобов’язує. Сьогодні навчальний заклад самостійно визначає шкільний дрес-код, пояснюють у міському управлінні освіти.

Журналіст: Яна Титенок

Оператор: Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register