Вчимо англійську: курси чи самовчитель?

eqwrsf

Сьогодні більшість людей нарешті зрозуміла, що володіння англійською чи іншою іноземною мовою — необхідність. Причому неважливо, плануєте ви мандрівку закордон чи мрієте про підвищення в солідній компанії — в обох випадках мова стане вам у пригоді.

Та на жаль, усвідомлення цього найчастіше приходить уже в зрілому віці, коли школа й університет за плечима, а разом із ними й ті мінімальні знання, які вдалося опанувати. Доводиться починати все спочатку, але як це зробити краще та ефективніше?

Існує два варіанти: самостійне вивчення чи відвідування мовних курсів. Переважна більшість зазвичай обирає перший варіант, оскільки робота й інші справи не залишають вільного часу на курси. Література для вивчення іноземних мов сьогодні доступна в будь-якому форматі, тож, маючи бажання, можна без проблем опанувати нові знання самостійно.

Самовчителі іноземних мов — це не просто підручники. Вони розроблені спеціально для того, аби учень мав змогу вчитися без допомоги викладача. Зазвичай такі книги містять не лише систематизований виклад матеріалу, а й спеціальні вказівки, як правильно виконувати вправу і на що слід звернути особливу увагу. Це допомагає не розгубитися і правильно систематизувати інформацію.

Вивчення англійської мови подібним способом має деякі переваги. Зокрема вам не треба підлаштовуватися під розклад мовної школи чи репетитора, а можна займатися, коли вам зручно. До того ж самовчителі коштують значно дешевше, ніж відвідування групових чи індивідуальних занять.

Проте є і недоліки: самостійне навчання вимагає дисциплінованості та вміння планувати свій час. Яка користь від підручника, якщо ви навіть не берете його до рук? Для занять іноземною мовою вдома необхідний комплексний підхід і системність. Врахуйте це, обираючи оптимальний варіант для себе.

І ще одне, займатися зі самовчителем краще, якщо ви вже маєте хоча б мінімальні базові знання. Треба знати алфавіт, уміти читати та розуміти хоча б прості слова. Якщо ви вже колись вивчали мову, хай навіть це було ще в школі, ви швидко зумієте зорієнтуватися в новому матеріалі та активувати свою пам’ять. Однак якщо мова абсолютно нова для вас, краще хоча б перший рівень пройти з викладачем. Тоді буде простіше надалі вчити більш складні правила та лексику.

234werfsd

Обираємо самовчитель: базові поради

Найперше, що слід пам’ятати — це відповідність книги вашому рівню. Існує безліч тестів для перевірки рівня володіння мовою. Пройдіть подібне тестування в інтернеті, і воно вкаже на теперішній рівень. Варто купувати підручник на рівень вище, щоб поглиблювати свої знання, а не повторювати те саме.

Водночас вибір самовчителя безпосередньо залежить від вашої мети. Для спілкування в подорожах достатньо загальновживаної лексики, а для бізнесу знадобиться специфічний курс. Ось деякі рекомендації, які варто врахувати, обираючи навчальні матеріали:

  • якщо купуєте посібник з граматики, зверніть увагу на наявність практичних вправ і ключів до них. Відповіді дуже важливі, інакше ви не зможете перевірити правильність виконання;
  • важливим є виклад інформації. Перед купівлею погортайте видання і перевірте, щоб у ньому містилися детальні пояснення, узагальнювальні схеми та обов’язково приклади;
  • плануєте вивчати загальну англійську? Тоді перевірте, аби в книзі містилися всі необхідні розділи: лексика, граматика, вимова, правила вживання часових форм і побудови речень. Ознайомтеся зі структурою самовчителя: краще, якщо він буде розділений не за блоками, а за темами (наприклад, сім’я, їжа, кіно тощо), які міститимуть кожен із перерахованих розділів;
  • корисним додатком до підручника стане аудіокурс. Він знадобиться всім, хто прагне покращити власну вимову.

У мережі можна знайти безліч ТОПів довідників з різних мов, проте не варто сліпо довіряти їм. Щоб книга була ефективною, необхідно підбирати її відповідно до власних цілей і вимог.

Реклама

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register