Суспільство

Впродовж року фахівці «Чернігівгазу» проведуть діагностику 3 тис. км газопроводів

У 2018 році спеціалісти ПАТ «Чернігівгаз» планують обстежити комплексно-приладовим методом 3 тис. км газових мереж. Від початку року продіагностовано майже 170 км газопроводів, на яких виявлено 16 небезпечних ділянок протяжністю 60 м. про це повідомляє прес-служба компанії.

При обстеженні 168 км газових мереж Чернігівської області спеціалісти групи комплексного-приладового обстеження та діагностики газопроводів (КПО) виявили 16 аварійних ділянок, пов`язаних з пошкодженнями ізоляційного покриття, і 36 витоків газу.

Своєчасне реагування та усунення поривів не лише запобігло значним втратам енергоресурсу, але й забезпечило безаварійну та безперебійну доставку газу понад 355 тис. домогосподарств регіону.

«Навіть незначне пошкодження газопроводу дає колосальні втрати газу, а також несе ризик виникнення аварійних ситуацій, — пояснює технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович, — тому безпека газопостачання є ключовим завданням в експлуатації мереж та споруд на них».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Безробітним жінкам пропонують стати патронатними вихователями

Найбільший обсяг робіт проводиться в міжопалювальний сезон. Так, впродовж травня-вересня фахівці групи КПО обстежать 2,2 тис. км газових мереж, що складає 16% від загальної протяжності газорозподільної системи Чернігівщини.

«Кожен тип газогону має свої плюси та мінуси. Підземні мережі віком понад 25 років потрібно перевіряти приладовим методом кожні 3 роки. Тим, що за 40 — щороку, і таких в регіоні більше 700 км. Траса газопроводу обходиться пішки із застосуванням спецобладнання. Виявивши дефект, розкопуємо та усуваємо його. Звісно це виходить дорожче, аніж обслуговування надземки. Однак, під ґрунтом газопроводи більш захищені від впливу зовнішнього середовища і тому краще зберігаються», — зазначив Віталій Черчович.

У 2017 році при обстеженні 3,1 тис. км газопроводів ушкодження ізоляції було виявлено на 2,4 км. Загалом на Чернігівщині 8,3 тис. км, або 60% газопроводів виготовлені зі сталі. З них більша частина пролягає під землею.

Джерело: РБК-Україна

Ще статті по темі

Back to top button