Як «Чернігівобленерго» вирішує проблему енергопостачання села Ревунів Круг: позиція Чернігівського лісгоспу

slider

Днями на деяких інтернет-ресурсах вийшла публікація АТ «Чернігівобленерго». В матеріалі чітко простежується позиція зазначеного підприємства щодо прямого ухиляння від відповідальності за належне забезпечення енергопостачання селища Ревунів Круг Чернігівського району Чернігівської області і, відповідно, перекладання власної відповідальності на інші господарства області.

У чому «корінь» проблеми?

У селищі Ревунів Круг Чернігівського району живуть приблизно три десятки людей. Проблема застарілих електромереж інколи призводить до того, що після чергової негоди люди залишаються без світла.

Електрозабезпечення жителів села Ревунів Круг забезпечує підстанція КТП – 201 (знаходиться біля в’їзду до селища), до якої раніше була під’єднана вже тепер неіснуюча ЗТП-356. Окрема трансформаторна підстанція (ЗТП-356) належала лісгоспу, розташовувалась на території нижнього складу і функціонувала для обслуговування структурного підрозділу підприємства та стабілізації напруги на виробничих лініях Ревунівського лісництва та Ревунівського нижнього складу.

За весь час існування лісництва та нижнього складу, навіть попри те, що КТП – 201 не перебувала у власності лісгоспу, ДП «Чернігівський лісгосп» здійснював поточні та невідкладні ремонти цієї підстанції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Електрифікація Чернігівщини: як це було

Із 2009 року нижній склад припинив своє існування, а з 2018 року було реорганізоване шляхом поділу і Ревунівське лісництво. Тобто фактично лісництво припинило свою діяльність. Відповідно, зникла потреба лісгоспу в електропостачанні в цьому населеному пункті.

Власні електричні мережі стали тягарем для АТ «Чернігівобленерго»

З моменту припинення діяльності Ревунівського нижнього складу і лісництва люди, які проживають у селищі, фактично лишились без підтримки у вирішенні проблем з електроенергією. У разі чергового буревію чи аварійної ситуації жителі Ревунів Круг залишаються сам на сам із проблемою. А «Чернігівобленерго», якому фактично належать лінії та КТП – 201 (але чомусь не були свого часу прийняті на баланс), відмовляється обслуговувати село. Як результат такого «безгосподарського» ставлення до селян, «Чернігівобенерго» обрало іншу тактику – кілька років поспіль безпідставні претензії з боку енергетичної компанії надходили до ДП «Чернігівський лісгосп».

Заробляючи кошти на постачанні електричної енергії побутовим споживачам, АТ «Чернігівобленерго» фактично відмовляється від відповідальності за утримання власних електричних мереж. Через незавершений процес передачі на баланс Ковпитської сільради електромережі залишилися безгосподарними. На сьогодні вони потребують ремонту.

Обговорення цього питання відбувалося на різних рівнях. За результатами спільних нарад при Чернігівській облдержадміністрації Чернігівська райдержадміністрація спільно з Ковпитською сільською радою отримали доручення – вивчити можливість передачі електромережі на баланс сільради, організувати роботу спеціальної комісії для проведення інвентаризації лінії живлення та підготувати пропозиції щодо проведення ремонтних робіт і їх фінансування. Крім того, Департаменту ЖКГ та ПЕК ОДА доручено тримати на контролі зазначене питання до його остаточного вирішення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чернігівобленерго» знову розсилає містянам дивні квитанції

Для проведення ремонтних робіт коштів у громади та районної державної адміністрації не вистачає. Намагання вирішити питання шляхом офіційного листування з Чернігівським РЕМ та АТ «Чернігівобленерго» вагомих результатів не приносить уже багато років.

Щоб уникнути маніпулювання недостовірною інформацією, ДП «Чернігівський лісгосп» повідомляє, що Чернігівським РЕМ укладено із жителями с. Ревунів Круг Чернігівського району договори про користування електричною енергією. Відповідно до п.8 цих договорів, РЕМ встановлює межу розподілу на наконечниках кабелю живлення на ввідному пристрої будівлі. Таким чином Чернігівський РЕМ підтверджує юридичний факт – наявність у них і належність їм електричних мереж у с. Ревунів Круг, якими і здійснює електропостачання жителям села та має забезпечувати своєчасні ремонти мереж і безперебійність такого постачання.

Конструктивна співпраця та відкритість перед громадою

Відповідно до зазначених вище фактів, укотре закликаємо керівництво АТ «Чернігівобленерго» не маніпулювати громадською думкою, а відповідально виконувати всі функції, згідно з чинними законодавчими актами та укладеними договорами.

Ознаками відкритості та прозорості діяльності ДП «Чернігівський лісгосп» є численні перевірки відповідних установ та служб. Будь-які зауваження до роботи лісгоспу та його структурних підрозділів відсутні й у Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Чернігівській області.

ДП «Чернігівський лісгосп»

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register