Як розібратись у квитанції за електроенергію: роз’яснення від «Енера Чернігів»

DSC_2146

У лютому споживачі отримали квитанції за електроенергію в новому вигляді. Через це біля приміщення товариства «Енера Чернігів» вишикувалися черги зі споживачів. Люди навіть приїхали з інших районів, аби розібратись, які суми, вказані в платіжці, треба сплачувати.

Згідно із Законом України «Про ринок електричної енергії», з січня послуги з постачання електроенергії здійснює товариство «Енера Чернігів». Тепер товариство надсилає квитанції та збирає гроші за спожиті послуги. Раніше ці обов’язки виконувало ПАТ «Чернігівобленего». Саме тому товариство «Енера Чернігів» змінило вигляд квитанції за світло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЕНЕРАтичний хаос: у Чернігові пенсіонери «атакували» енергетичну компанію

До платіжки додали нові графи: «рекомендований платіж» і «послуги з розподілу електричної енергії».

Рекомендований платіж – необов’язкова сума до сплати. Її виставляють у квитанції для того, аби запобігти заборгованості. Сплачувати чи ні, абонент вирішує сам. Але якщо ви вже сплатили цей платіж, то сума буде зарахована вам як переплата на наступний місяць.

Послуги з розподілу електричної енергії – це сума, яку споживач через електропостачальника (ТОВ «Енера Чернігів») сплачує за послугу з розподілу оператору системи розподілу (ПАТ «Чернігівобленерго»). Вона врахована в загальній сумі до сплати, тож окремо її сплачувати не потрібно. Суму вказують для того, щоб споживач міг побачити, скільки від загальної суми він сплатив за розподіл електричної енергії.

Головний рядок у квитанції – «До сплати». Це платіж, у якому вже враховані ваші переплати або борги, пільги та субсидії та сума, нарахована за місяць споживання. Цей платіж треба сплачувати обов’язково.

У деяких платіжках за лютий жителі області могли звернути увагу на відсутність пільг і субсидій. Їх не було відображено в квитанції з технічних причин. Товариство «Енера Чернігів» пояснює, що пільги та субсидії будуть скореговані та відображені в рахунках у березні. Також у платіжках будуть зазначені інші необхідні для споживача дані.

Окрім цього, у квитанціях не була відображена сума переплати. Її мають перевести з рахунку ПАТ «Чернігівобленерго» на рахунок товариства «Енера Чернігів». Для цього споживачам, які мають переплату, треба написати заяву та віднести її до найближчого районного відділу ПАТ «Чернігівобленерго» або надіслати листом за адресою м. Чернігів, вулиця Гонча, 40. Після написання заяви всі переплачені кошти споживачів одразу будуть перераховані на особові рахунки.

У разі відсутності рахунка за спожиту електричну енергію Ви маєте можливість самостійно здійснити оплату: через інтернет (платіжною карткою), у відділеннях банку (готівкою) або через платіжний термінал (готівкою).

Реквізити отримувача:

ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ»

ЄДРПОУ: 41823846

ІНП: 418238425265

р/р № 26033300204387 в Філія – Чернігівське обласне управління АТ «Ошадбанк»

МФО банка: 353553, ЄДРПОУ 09353504

Прес-служба ТОВ «Енера Чернігів»

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register