Як захистити свій телеграм-акаунт і убезпечитися від шахраїв: поради поліції Чернігівщини
З початку війни Telegram став однією з найбільших платформ для поширення новин і спілкування. Поліція Чернігівщини закликає громадян подбати про безпеку його використання.
Поліцейські наполегливо рекомендують передусім налаштувати конфіденційність облікового запису. Для цього увійдіть в розділ «Приватність і безпека» або «Конфіденційність» та змінюйте наступні налаштування:
- Номер телефону → Хто може бачити номер телефону – Ніхто
- Номер телефону → Хто може знайти за номером – Мої контакти
- Остання активність → Хто може бачити час моєї останньої активності – Ніхто
- Фотографії профілю → Хто може бачити фото та відео мого профілю – Мої контакти
- Дзвінки → Хто може мені телефонувати – Мої контакти (або Ніхто, якщо хочете).
- Дзвінки → Peer-to-peer – Мої контакти (або Ніхто, якщо ви волієте не повідомляти свою IP-адресу абонентам, що викликають).
- Пересилання повідомлень → Хто може додавати посилання на мій обліковий запис під час надсилання моїх повідомлень – Мої контакти.
Налаштуйте захист облікового запису.
Встановіть пароль для розблокування входу в Telegram
Увімкніть Автоблокування Телеграм на одну хвилину чи 5 хвилин
Увімкніть двофакторну автентифікацію для свого облікового запису
Для безпеки ІР-адреси використовуй сервіси VPN.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікавий Чернігів: перші автобуси, ціни на проїзд і маршрути
Також поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «друг просить у борг». Якщо вам надходить повідомлення від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» — перш ніж допомогти, переконайтеся, що вам пише не шахрай, який зламав аккаунт вашого товариша.
Найперше, що варто зробити, це перетелефонувати другу. За номером, який ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілях соцмереж.
Але якщо немає можливості подзвонити чи ви давно не спілкувалися і номера телефону у вас немає? Запитайте друга те, що можете знати тільки ви. Таке питання одразу викриє шахрая.
Також варто написати спільним друзям у соцмережах і спитати їх, чи не отримували вони подібних повідомлень від друга. Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.
Щоб убезпечитися від шахраїв слід встановити складні паролі для кожного облікового запису, а також обов’язково налаштувати двофакторну автентифікацію.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Джерело: Поліція Чернігівщини